Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Oglądam właśnie program na Polsat News nie od początku ale mniej więcej od połowy.
Jest zaproszonych dwoje gości, nie wiem dokładnie kto ale pierwszy to jakiś ktoś popierający szczepienia jakiś doktor a drugi to jakaś kobieta prowadząca jakąś fundację czy stronę antyszczepionkową. Niestety nazwisk nie znam.

Pani prowadząca jakoś w toku rozmowy pyta tą Panią kim jest z wykształcenia, czy ma jakieś wykształcenie medyczne skoro się udziela i radzi innym w tego typu sprawach.
I na to pytanie pada mniej więcej taka odpowiedź tej Pani:

-Pani redaktor ja przede wszystkim jestem mamą na pełny etat :D

No aż się mało nie zakrztusiłem ze śmiechu :D
Do tej pory tylko takie teksty czytałem ze screenów z jakiś grup Facebookowych ale dzisiaj miałem okazję usłyszeć to na własne uszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antyszczepionkowcy #szczepienia #szczepionki #zdrowie #logikarozowychpaskow #pieluszkowezapaleniemozgu
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cclegane: aha czyli jak ktoś pyta jakie ma wykształcenie to gdy odpowiem jestem synem, córka, mama itp. to jest to w pełni rzeczowa i satysfakcjonująca odpowiedź?

Pani prowadząca wyraźnie pytała o wykształcenie tej Pani, między słowami dołożyła czy może jest lekarzem skoro tak doradza w sprawach na których głównie znają się ludzie z wykształceniem medycznym. A ta zaproszona Pani wypala, że jest mama na pełny etat :D no dla mnie to
@derek25 dokładnie.

W tematach związanych ze swoim wykształceniem jak najbardziej się wypowiadam bo wiem, że jestem w stanie powiedzieć coś rzetelnego


Takie podejście #!$%@? ludzi posiadających wykształcenie kierunkowe i kompetencje w jakiejś dziedzinie którzy nie udają, że skończyli studia. Dopiero jak zdajesz sobie sprawę, że nawet w swojej dziedzinie masz ogromne braki to widzisz, że w innych dziedzinach nie masz nawet co startować. W przeciwnym razie zostajesz chłopkiem-roztropkiem któremu się wydaje, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Strahl: dokładnie się z Toba zgadzam.

Pracuje od dosyć niedawna w swoim fachu i widzę jak mała ma jeszcze wiedzę na ten temat. Myślę, że jeszcze minie wiele lat zanim zdobędę na tyle wiedzy i doświadczenia by móc komuś coś doradzić i być pewny w 100% procentach, że to będzie dobra porada.

Dlatego w innych dziedzinach w których nie czuje się mocne wolę się nawet nie wypowiadać i nie udawać kim
@derek25 nie zmadrzeja, ludzi trzeba edukować w szkole i uczyć krytycznego postrzegania rzeczywistości. W Polsce może kiedyś, ale to akurat mało komu na rękę w tym kraju. Bezkrytycznym motłochem rządzi się łatwiej. Co to za frajda, jak ludzie nie podnoszą wideł na news o tym, że sędzia ukradł kiełbasę.
@derek25: Pytanie o wykształcenie w dyskusji, która dotyczy szczepiek jest typowym wybiegiem, żeby już na początku próbować zdyskredytować taką osobę. To samo robi wielokrotnie Twój nowy kolega radiolog z zawodu a po godzinach neurolog, bakteriolog i immunolog i promotor szczepienia na wszystko co się da - @Strahl, kiedy brakowało mu już argumentów. Odpowiedź tej pani może nie jest jakoś zbytnio fortunna ale generalnie dziennikarka nie powinna pytać o takie rzeczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Strahl: no niestety pisząc krótko im głupszy naród tym łatwiej nim manipulować i wciskać kit. Może kiedyś będzie lepiej ale na razie nie widzę perspektyw.
@cclegane: W takim razie nie pytam o wykształcenie. Dyskutujemy jak równy kolega z równym kolegą, w lekarskiej dyżurce, przy kawie. Ty mówisz, cytuję

No właśnie, a w latach 70 diagnozowano jeden przypadek na 15000. Proszczepy twierdzą, że brakowało specjalistów. No kuźwa jakim trzeba być specjalistą, żeby rozpoznać typowe objawy ze spektrum autyzmu? Przecież to jest tak oczywiste i powtarzalne, że szkoda gadać.


Na co ja odpowiadam

No dobrze kolego, ale wie
@Strahl: Moze kolega @cclegane nie wie, ze kiedys pod autyzm podpisywano tylko ostre przypadki. Teraz poszerzono ten zakres i nawet odchylenia typu" skupianie sie na jednym kierunku" jest uwazane za forme autyzmu. Juz nie jest sie geniuszem tylko sawantem i osobą autystyczną itd.

Tak mnie uczyli :x (edytowalem)