Wpis z mikrobloga

Mężczyzna z zdjęcia po lewej nazywał się Horace Greasley. Był jeńcem brytyjskim, znanym z ucieczki ponad 200 razy, by odwiedzić swoją sympatię, miejscową żydowską dziewczynę. Dlaczego ciągle wracał? Lojalność. Wracał za każdym razem z dodatkowym posiłkiem lub inną kontrabandą, aby podzielić się z innymi więźniami. Greasley spędził 5 lat jako jeniec wojenny, w tym czasie służył jako fryzjer obozowy i pracował w kamieniołomach marmuru.

Po schwytaniu, zostali zmuszeni do marszu na dziesięć tygodni z Francji do Polski. Mężczyźni cierpieli z powodu opłakanych warunków i spędzili zimę, w temperaturach tak niskich jak -40 ° C, osadzonych w starej stadninie koni. Ci, którzy przeżyli marsz i transfer pociągu, byli bici, torturowani i głodzeni. Greasley był kiedyś tak ciężko bity, że leżał nieprzytomny przez 2 dni. W 2008 r. Jego biografia "Czy ptaki wciąż śpiewają w piekle?" był opublikowany. Dwa lata po wydaniu zmarł w wieku 91 lat.

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #2wojnaswiatowa #swiat
Pobierz A.....7 - Mężczyzna z zdjęcia po lewej nazywał się Horace Greasley. Był jeńcem brytyj...
źródło: comment_4vkRq7G6WCfxdvg2XLA2DBt9aH52qLjQ.jpg
  • 20
@Adel87: z tego co udało mi się znaleźć najniższa temperatura została zanotowana w 1940 w siedlcach wynosiła -41 stopni, także takie temperatury należały do rzadkości, a co do kwestii różnicy temperatur to w czasie lata najwyższa temperatura też doszła do ponad 40 stopni niestety na szybko nie udało mi się znaleźć informacji o średniej temperaturze
Ja myślę, że on ją kochał po prostu


@Adel87:

Czyli chciał zaruchać. Miłość to mechanizm biologiczny którego celem jest "zmuszać" nas do parzenia się i prokreacji (ruchania) a następnie wychowania bachora (dostarczania mu zasobów potrzebnych do przeżycia i osiągnięcia przezeń dojrzałości płciowej).