Wpis z mikrobloga

Dobra, widzę że zainteresowanie protokołem #cjdns rośnie.
Tak więc zostawię tutaj poradnik jak na systemie #windows postawić wirtualnego noda końcowego z dostępem do całej masy innych nodów (można podłączyć się do sporej ilości nodów dla większej niezawodności także przez wiele źródeł dostępu do sieci).
Dostęp NIE wymaga zewnętrznego ip, więc nie musisz być nodem dostępowym dla innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaka zaleta?
- Możesz przykladowo ukryć tam swój serwer ssh czy #iot, co zwiększa jego ochronę przed atakami siłowymi lub DDOS (samo jego znalezienie nie będzie łatwe bez znajomości długiego adresu ipv6 w tej sieci, której adresy nie działają w zwykłym internecie).
- Możesz mieć bezpieczny dostęp do monitoringu czy pulpitu zdalnego bez zewnętrznego ip!
- Możesz zrobić ukrytą bazę danych dla kolegów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://youtu.be/kOkVfVhOwvM


Następnym razem będzie poradnik dla systemu #linux / #bsd jak się uporam z innym projektem, jak na razie polecam przeczytać ten wpis
https://www.wykop.pl/wpis/34079025/ostatnio-zakupilem-sobie-odroid-c2-zeby-w-ogole-zo/

majsterV2 - Dobra, widzę że zainteresowanie protokołem #cjdns rośnie.
Tak więc zosta...

źródło: comment_5LST4VU3aF8OgpyrBFK2oXyZrLUvgdG1.jpg

Pobierz
  • 18
@donpedroleone: Po prostu nie chcę aby przyszlość była taka że ktoś kupując np. kamerę ip był podglądany przez dziurawy interfejs producenta i jego serwery (to co się odwala mnie przeraża).
Trochę ciężko coś nowego wprowadzić, ale trzeba mieć pole testowe.
@majsterV2 o tych kamerach to nie wiem co cie przeraża. Chyba niewiedza. Bo kazdy ogarniety serwisant puszcza kamery przez router (ja przykoadowo na gargulcu) ktory caly ruch pcha przez openVpn (uwaga ciekawostka - kolejne bezpieczne rozwiązanie dostepne od lat). I nikogo dziurawe rozwiązania wtedy nie 'przerażają' (no za wyjątkiem majstraPWM)
wolisz pwm to chyna twoje alter-ego miało rozkminy o lm317 i kreceniu potencjometrem silnikiem zeby regulowac silniki . majstro-cepcja tylko tutaj


@donpedroleone: Za wiele Mirka Sakowicza XD

o tych kamerach to nie wiem co cie przeraża. Chyba niewiedza. Bo kazdy ogarniety serwisant puszcza kamery przez router (ja przykoadowo na gargulcu) ktory caly ruch pcha przez openVpn (uwaga ciekawostka - kolejne bezpieczne rozwiązanie dostepne od lat). I nikogo dziurawe rozwiązania wtedy nie