Wpis z mikrobloga

Miraski, mam problem. Wydupiam karimate w cholere i przerzucam sie na hamak. Za dużo siana, w dupach sie poprzewracało i chce kupić Lesovika. I myśle między Ultralight 2 Crocodile, a Duchem. O duchu czytam same ochy i achy, bardzo fajno, tylko bardzo mało znalazłem o ultralighcie. Ktoś coś? Jak to jest z wytrzymałością, przewiewnością i rozciągliwością materiału? No zawsze jest te 100 g mniej jednak :/
#hamakboners #hamak #outdoor #bushcraft #survival #trekking #lesovik
  • 4
@lysy_terminator: jeśli zamierzasz nocować w hamaku o i tak pewnie będziesz potrzebował karimaty (lub alumaty), bo będzie ci pizgać po plecach.... jeśli już to weź ducha z uwagi na sprawdzoną jakość, większy udźwig, uniwersalność i chorą cenę tego drugiego..
jeśli jednak nie spałeś wcześniej na hamaku kup coś z decathlona czy innego sportowego za kilkadziesiąt zł, bo to jednak nie dla każdego..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emill: jak kolega wyżej, w decathlonie jest fajny hamak za <50zł (tylko linki trzeba dokupić, te z zestawu bardzo krótkie i nie wszędzie uda się zamontować). W sam raz do sprawdzenia z czym to się je. Nie pakował bym się w drogi sprzęt jeśli nie spałeś wcześniej w hamaku.
@lysy_terminator: Regularnie testuję dla Lesovika prototypy sprzętu, więc można powiedzieć, że trochę doświadczenia mam ;)

Obecnie śpię w terenie właśnie w Ultralight 2, jednak gdybym miał kupować hamak dla siebie, to zdecydowanie wziąłbym Ducha - tak, jest cięższy, ale materiał jest o wiele przyjemniejszy w dotyku, do tego zdecydowanie mniej się rozciąga i przez to leży się stabilniej, bez zamykającego się nad człowiekiem kokonu.

Planujesz noclegi jesień/zima? Jeśli tak, to karimata
Pobierz
źródło: comment_1hu3dBcl0Q6wq0NCjN2WfTnlgcLOPENk.jpg