Wpis z mikrobloga

Teraz nazwijmy ją i sklasyfikujmy. To jest BD-00°2862.


@Clermont: przecież to się robi automatycznie.

Takie warszawskie OGLE to myślisz, że ludzie siedzą i zapisują nazwy miliarda monitorowanych gwiazd? Zajmować się trzeba jedynie perełkami w morzu nudnych obiektów.
nie no, nie ludzie. Studenci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wonsz_smieszek: sprytni profesorowie wysługują się czasem studentami. Na UW sam byłem "wykorzystywany" do szukania zjawisk w danych OGLE. A profesor powiedział "no dobra chłopaki, preselekcja zrobiona, macie tu 30 000 wykresów do przejrzenia" ( ͡° ͜ʖ ͡°) I cholerka to robiłem.
Ciągle żywe są pomysły by zrobić outsourcing na młodzież szkolną w ramach "popularyzacji
@Clermont pewnie nigdy nie widziałeś jak to się robi. Astronomia obserwacyjna, taka klasyczna, to teraz domena amatorów, ktorzy chcą sobie pooglądać piękno Kosmosu - ja na przykład przeglądam sobie obiekty astronomiczne jak tylko jest bezchmurne niebo w moich stronach i bardzo lubię powracać do tych, które już nie raz widziałem, bo to frajda. Profesjonalni astronomowie badają zmienność gwiazd, poszukują anomalie w "zachowaniu" różnych obiektów kosmicznych i nie robią tego na oko, tylko
  • 2
@mactrix:

Profesjonalni astronomowie badają zmienność gwiazd, poszukują anomalie w "zachowaniu" różnych obiektów kosmicznych i nie robią tego na oko, tylko wykorzystują zaawansowane oprogramowanie i kamery, które zbierają dane do późniejszej analizy.


No co ty, serio!? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo dobrze wiem, jak to wygląda, i dalej uważam taką pracę za strasznie nudną. Ciekawa jest wiedza o ogólnym prawie, dzięki któremu coś rozumiem, a nie stwierdzenie, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Clermont:

Ciekawa jest wiedza o ogólnym prawie, dzięki któremu coś rozumiem, a nie stwierdzenie, że fajna gwiazda, bo świeci inaczej niż te obok.


Ale te prawa najczęściej powstają właśnie dlatego, że ktoś stwierdził że fajna gwiazda, świeci inaczej niz te obok. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Clermont: To jest nudne, ale taka zwykła obserwacja mgławic, galaktyk czy innych obiektów jest bardzo ciekawa, a ci astronomowie, którzy wykrywają nowe gwiazdy (zmienne, pulsujące, podwójne) właściwie nic nie robią, robi to za nich komputer.
@Clermont: To chyba nie jest tak do końca. Owszem, są obserwatorzy, którzy sobie badają pojedyncze gwiazdki, wyciągają z nich standardowe info i idą do kolejnej. I tak w koło Macieju. Z jednej strony niby to wiele sensu nie ma, bo to nic odkrywczego i "nudne" (jak dla kogo - dla nich pewnie nie ;)). Ale z drugiej strony ich wyniki przydają się później do badań statystycznych dla większych próbek. I stąd
@Al_Ganonim: Rozumiem przekaz. Chciałbym tylko podkreślić, że nie kwestionuję nigdzie sensowności zbierania informacji o obiektach astronomicznych, tylko dworuję sobie z metodologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Clermont: no taka robota, co zrobisz Bożenko ( ͡° ͜ʖ ͡°) To samo co operator dźwigu albo innej koparki :) Na szczęście to co opisujesz już jest coraz rzadziej spotykane i wszystko przejmują automaty.