Wpis z mikrobloga

mireczki....rzecz straszna mi się przydarzyła :( nie mogę zainstalować windows 10 (z usb) . nawet podzielić partycji nie mogę. wywala mi że mam partycję MBR a powinienem mieć GPT....... no to pomyślałem, że coś się tam porobiło i sformatuję to niskopoziomowo. nie mogę tylko znaleźć programu który by się bootował z USB przy starcie kompa. polecicie coś ?
#pytaniedoeksperta #windows #informatyka #hardware #windows10
  • 11
@krampus0101: ok to ja nie rozumiem, w takim razie jaki jest blad kiedy probojesz zformatowac dysk w win10 instalce?

bo rozumiem ze uzywasz media creation tool ze strony ms
@krampus0101: W biosie zrob boota z pendrive ale bez UEFI,
Poza tym jak robisz sobie ISO na pena to sobie Rufusa uzyj i wybierz odpowiedni tryb
Jak masz MBR to z poziomu instalatora mozesz skonwertowac na GPT ale o tym sobie poczytaj bo musisz te komendy przeklepac. Z Twojej wypowiedzi wynika ze masz dysk z MBR ale odpaliles instalke Windy 10 w trybie UEFI
@krampus0101: dopytuje dlatego ze jestem zdziwiony ze nie mozesz tego zrobic podczas instalacji, robilem takie zmiany na win7, a ostatnio na win10 i nie mialem zadnych problemow
@Zerp :) jako ciekawostkę powiem ci że zanim musiałem zrobić format to jedna partycja całkowicie zniknela z systemu. Po prostu jakby nie istniała i już wiedziałem że sam instalator z windy to będzie za mało :) nie wiem czy ktoś mi dysk zaszyfrowal czy co. Ostatnio miałem kradzież konta uplay więc może ma to związek. Często standardowe rozwiązania to za mało :)