Wpis z mikrobloga

ODRA WRÓCIŁA!!!!!1111!!!!1

Czekałem na ten reportaż jak dziecko na gwiazdkę. W skrócie, garstka osób w Pruszkowie zachorowała na niegroźną chorobę, niewymagającą leczenia. Było to tak ważne wydarzenie, że telewizja o zasięgu krajowym powtarza dziś tę wiadomość już n-ty raz.

Nie polecam samego reportażu oglądać, ponieważ powikłania pojawiają się po nim częściej niż po chorobach zakaźnych, ale musicie wiedzieć, że:

1. o wypowiedź poproszono nadwornych, proszczepionkowych profesorów. Dwóch z nich brało udział w programie Studio Polska, gdzie wypadli tak, jak wypadli. Więcej o tym programie znajdziecie tutaj
2. Jeden z lekarzy stwierdził, że obecny kalendarz szczepień na odrę w Polsce jest taki, jak w cywilizowanych krajach, a jego przeciwnicy chcieliby, abyśmy znaleźli się w kręgu tych niecywilizowanych.
Mój komentarz: zatem w takich krajach, jak m.in. Austria, Dania, Finlandia, Niemcy, Irlandia, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, czy Wielka Brytania ludzie chyba jeszcze nawet nie opanowali ognia, bo tam wszystkie szczepienia są dobrowolne.
3. Nawet słowem nie zająknięto się o tym, że zachorowali Ukraińcy. Daleko mi do ksenofoba, ale wtedy widzowie mogliby pomyśleć, że kluczowy wpływ na zachorowanie miała np. niska jakość życia biednych imigrantów ze Wschodu.

Wiem, że jest tu wiele osób, które nawet nie mają telewizora, ale tym z silną psychiką polecam obejrzeć raz na jakiś czas kilka reportaży z telewizji informacyjnych. Coż to jest za lekcja rzetelnego dziennikarstwa! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#szczepienia #szczepionki #antyszczepionkowcy #tvn24 #4konserwy #zdrowie #manipulacja #rakcontent
Pobierz
źródło: comment_hayDVyGKTwcOgC5VcUqKvZMtXRFnpghQ.jpg
  • 10
@RozzuchwalonyAntyszczepionkowiec: Według TVN w tym roku jest 3x więcej przypakdów odry niż w 2017 (128 do 63, a w 2016 133 ;)) a w PRL chorował prawie każdy (zazwyczaj 20-40 tyś rocznie na kilkadziesiąt mln ludzi, co w całym XX wieku nie dało nawet 1 miliona). Tak, kłamiemy całą dobę. Ciekawe jakby określili rok 1998 kiedy nie było ruchów antyszczepionkowych a odra tak nagle sobie jebła do 2255 zachorowań ( ͡
Odra to choroba zakaźna wieku dziecięcego, wywoływana przez wirus odry (Measles virus). Odra zarówno u dzieci, jak i u dorosłych daje podobne objawy (pojawia się m.in. charakterystyczna wysypka), jednak u tych ostatnich choroba może mieć wyjątkowo ciężki przebieg. Odra jest niebezpieczna także w okresie ciąży. To choroba, która daje liczne i groźne powikłania, a jeden na 1000 chorych umiera. Zapobiec temu może szczepionka mmr. Jednak jest ona coraz rzadziej podawana. To dlatego
@maxatop: MMR coraz rzadziej podawana? No fajnie by było tylko to nieprawda. Jedynie Japonia zrezygnowała z MMR jeżeli chodzi o cywilizowane kraje i zastąpiła bezpieczniejszą, pojedynczą szczepionką. Leczenie odry? Nie ma żadnego leczenia bo tą chorobę należy wyleżeć w łóżku tak samo jak grypę. Powikładnia odry są nie tylko rzadkie ale też w większości całkowicie wyleczalne. Podostre zapalenie mózgu dotyczy jedynie 0,01% zachorowań. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To choroba, która daje liczne i groźne powikłania, a jeden na 1000 chorych umiera.


@maxatop: Umierało nawet więcej (do 2 chorych na 1000), dane które widziałem dla Polski (do lat 70-ych) pokazywały do 365 przypadków śmiertelnych rocznie. Na świecie umiera na nią każdego roku ponad 100 tysięcy dzieci, co i tak jest ogromnym postępem - na początku lat 90-ych umierało ponad pół miliona. Dzięki szczepionkom udało się to bardzo zredukować. Poza