Wpis z mikrobloga

dobra macie to AMA które chcieliście, tydzień temu miałam operacje zmiany płci mężczyzna -> kobieta, pytajcie :3
AMA bez limitu czasowego


#ama
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TurtleHerd:
1. Zmieniłaś lub masz zamiar zmienić imię? Jeżeli tak, to czy na podobne do pierwotnego czy zupełnie inne?
2. Czy masz jakieś naturalnie rozwinięte cechy fizyczne powszechnie przypisywane kobietom, tj. niższy wzrost, szersze biodra, wcięcie w tali, wąskie ramiona, małe stopy, szczupłe dłonie, delikatne rysy twarzy, gęste włosy, długie rzęsy?
3. Czy przed rozpoczęciem terapii robiłaś szczegółowe badania hormonalne? Jeżeli tak, to jak wyglądały wyniki, mieściły się w normach dla płci męskiej?
4. Jaki lekarz wystawia Ci recepty na hormony i na jakiej podstawie dobiera dawki?
5. Jezeli dobrze rozumiem taka operacja oznacza kastrację. Czy w takim razie planujesz mieć w przyszłości dzieci? Jeżeli tak, to czy rozważałaś lub skorzystałaś z możliwości
  • Odpowiedz
@kamczatam:
1. jeszcze nie mam, ale mam wybrane imię i powiedziałabym że całkiem podobne do poprzedniego
2. sporo z tych co wymieniłaś właściwie - szersze biodra, talia, ramiona, szczupłe ręce (nie tylko dłonie), rysy twarzy androgeniczne, gęste włosy i rzesy
3. miałam estradiol wchodzacy w normy damskie, testosteron normalny
4. endokrynolog prywatna, dobiera dawki na podstawie zalecanych poziomów hormonów dla osób trans
5. nie chce mieć dzieci, ale nie wykluczam
  • Odpowiedz
@Co_najmniej_4_znaki: i to i to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kadbery: to bardziej temat wykluczający poza ama, ale uważam że są 2 płcie fizyczne i stany interseksualne i mutacje chromosomalne. Jeżeli chodzi o płci społeczne to uważam że to spektrum
@leniwiec-na-trawie: z sądami sie jeszcze nie spotkałam, wyleciałam jako mężczyzna i nikt nie robił mi problemów przy przejściu na granicach, a nawet ze
  • Odpowiedz
@leniwiec-na-trawie: @TurtleHerd ma dopiero przed sobą zabawę z sądem, więc ja Ci odpowiem:

1. Musisz złożyć papiery od lekarza prowadzącego, które w głównej mierze udowadniają że Ci nie od...ło.
2. Pierwsza rozprawa sądowa, sędzia pyta o podstawowe sprawy, wyznacza biegłego.
3. Spotykasz się z biegłym sądowym, zazwyczaj stary zbok który zadaje niekomfortowe pytania i każe Ci zdjąć spodnie (czego możesz odmówić, ale może Ci wydać przez to negatywną opinię, czekam na swoją).
4. Druga rozprawa sądowa, w zależności od opinii pozytywna lub negatywna - jak negatywna
  • Odpowiedz