Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas ktoś pyta czy na #nintendoswitch są jakieś gry oprócz Zeldy i Mariana. Zróbmy listę tego, w co gramy. Może uda się osłabić ten stereotyp, że konsola spoko, ale gier nie ma. Poza tym szukam jakichś ciekawych tytułów. Przez 95% czasu korzystam ze switcha bez telewizora i u mnie wygląda to tak:

Wersje fizyczne
Captain Toad - ukończone - po prostu fajne nintendowskie klimaty, proste, każde dziecko ukończy, ale zrobienie plansz na 100% wymaga trochę wysiłku
Dark Souls Remastered - kupiłem preorder w kwietniu chyba i dopiero niedawno go dostałem. Trochę żałuję zakupu, bo nie jestem fanem super trudnych gier. Grałem dopiero kilka minut, nie pokonałem nawet 1 bossa :p
Legend of Zelda Breath of the Wild - ukończone - najlepsza gra na switcha i tutaj nie ma co dyskutować
Mario Kart 8 Deluxe - Toon Car był lepszy, ale to ujdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skyrim- nigdy nie grałem, pomyślałem że spróbuje, jakoś mnie nie porwał ten tytuł, ale nie spisałem go na straty, może mnie jeszcze wciągnie
Splatoon 2 - tutaj żałuję zakupu. Nie mogę się przyzwyczaić do celowania na konsoli. Za dużo lat przy myszce i klawiaturze
Super Mario Odyssey - ukończone - druga najlepsza gra na switcha.
Super Mario Party - do kanapowego co-opa

Wersje elektroniczne
Enter the Gungeon - rogalik, podoba mi się bardziej niż Binding of Isaac, którego 2 wersje mam na steamie, głównie ze względu na normalny system celowania, nie to co w Isaacu gdzie celowanie zależy od ruchu postaci
Frederic - kupiłem bo było tanie, ale żałują. Strasznie nieintuicyjne sterowanie, nie udało mi się do niego przyzwyczaić
Hollow Knight - 30h zajęło mi ukończenie, dzisiaj pokonałem finałowego bossa (1 zakończenie)
Kamiko - ukończone - przyjemna i krótka gierka inspirowana starymi zeldami
Lovers in a Dangerous Spacetime - do kanapowego co-opa
Mushroom Wars 2 - chciało mi się grać w coś typu flashowego Phage Wars i to jest dokładnie to co chciałem
Overcooked - do kanapowego co-opa
Oxenfree - ukończone - przygodówka w 2d, fajne dialogi, klimatem przypomina mi Life is Strage
Rocket League - szkoda, że nie da się przenieść konta z wersji PC, poza tym dokładnie to samo co na innych platformach. Było kilka updatów poprawiających grafikę i płynność, gra wygląda dużo lepiej niż przy premierze na switchu
Wizard of Legend - rogalik, dosyć świeży zakup, wydaje się ciekawszy niż Gungeon, bo jest dużo startowych kombinacji. Zamiast wybierać jedną z kilku postaci, to wybieramy 4 zaklęcia, strój i przedmiot początkowy. Daje to bardzo dużo możliwości dostosowania rozgrywki do siebie.
Wonder Boy - klasyczna platformówka, trudna i to mnie trochę odrzuciło

A wy mireczki w co gracie na #switch

#nintendo #gry
  • 10
@Kryspin013: bo nie mam i nie grałem. O Celeste słyszałem, podobno trudne, chyba na razie mi starczy trudnych gier. Towerfall nie kojarzę wcale. O to mi chodziło, żeby każdy pisał w co sam gra.
O Celeste słyszałem, podobno trudne, chyba na razie mi starczy trudnych gier.


@Nobody: Z tym "trudne" to wiesz jak jest. Potem wychodzą gry, które same się przechodzą bo dla niektórych jak zginiesz 3 razy w grze na poziom to za dużo. Z tego samego powodu, część tytanów intelektu nazywa potem soulsy najtrudniejszymi grami na świecie xD

Celeste nie jest trudne. Ma bonusowe etapy, które faktycznie są trudne ale to bonusowe etapy.
Kryspin013 - > O Celeste słyszałem, podobno trudne, chyba na razie mi starczy trudnyc...
@Nobody Można dopisać takie gierki jak
Octopath Traveler, Marrio + Rabids, Monster Hunter Generations Ultimate, Stardew Valley, Axiom Verge, Xenoblade Chronicles 2
Jeszcze sporo by się tego znalazło xD