Wpis z mikrobloga

Najnowszy pomysł mojej psycholog po tym jak "znajdź pracę" skończyło się zwolnieniem po 2 dniach i ostrym płaczem. Uwaga... niech Pan znajdzie sobie nową dziewczynę i się zakocha. ZAJEBISTA RADA, ŻE SAM NA TO NIE WPADŁEM, PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE.
#depresja #przegryw #psychologia
  • 132
  • Odpowiedz
@Antiselfist: Lekarze często są tak #!$%@? w kwestiach sercowych. Moja znajoma jest aseksualna. Tak po prostu. Jest i już. I nien nie jest brzydka, wręcz przeciwnie (a ludzie do niej zarywali, bezskutecznie). Nikt też jej nie skrzywdził w dzieciństwie.
Chodziła po lekarzach, bo miała depresje przez studia, a kiedy podczas przepytywania dochodzili do momentu, kiedy mówiła że nie jest w związku, bo jest aseksualna to już się zaczynało "o ja
  • Odpowiedz
@NukeOps

wszyscy psycholodzy to ciecie, quasi-spece, którzy umieją podsuwać Ci testy i na podstawie ich wyników wywróżyć Ci z fusów.


Test jest tylko narzędziem i nie jest podstawą diagnozy. Nie może zastępować obserwacji i wywiadu.
Testy są standaryzowane, adaptowane, mają podstawy naukowe (choć nie wszystkie), mają określoną rzetelność i trafność. Nigdy jednak nie będą w pełni wolne od wad, którymi częstokroć są chęci do pozytywnej autoprezentacji, brak adekwatnej oceny
  • Odpowiedz
@NukeOps

psychologia behawioralna to rak na rakami


Nie wiem, na jakiej podstawie pozwalasz sobie na takie stwierdzenia, skoro niektóre techniki behawioralne i poznawczo-behawioralne są uznane jako EBM, ale dobrze że wiesz lepiej.
  • Odpowiedz
@Slonx: zaczyna się ad wiliczanum, dawaj dalej, bo już się znudziłem. Ten protekcjonalny ton wyższości i rżnięcie inteligenta, który od punktów będzie sumował, a dla podkreślenia swojej wyższości jeszcze użyje łaciny.
  • Odpowiedz
@NukeOps Co? Czyli jak napiszesz, że psychologia to ciota i #!$%@?, to mam to przyjąć za prawdziwe bez zadawania pytań?

Wybacz, nie. W mojej opini jesteś zwykłym nieukiem, którego zdanie jest podyktowane ignorancją, więc nie jesteś w stanie merytorycznie go obronić.
  • Odpowiedz
@Slonx: no dawaj, więcej Ad wyliczanum, to takie mądre. Tak kreuje Cię na wyższego ode mnie, mądrzejszego, z pozycji eksperta. Jestem zwolennikiem psychologii ewolucyjnej, dzbanie. Skinner i jego metody walą totalitarną socjotechniką.
  • Odpowiedz
@Slonx: na tyle łatwo, że jakimś dziwnym trafem twierdzenia psychologów ewolucyjnych mają odbicie w rzeczywistości. Jeśli mamy się bawić w obserwacje, to owe moczenie obserwowałbym, by wyeliminować Triadę MacDonalda.
  • Odpowiedz