Wpis z mikrobloga

#budownictwo #przepisy #prawo #rolnictwo

Mam działkę rolną, jaka jest szansa wybudowania tam czegokolwiek bez pozwolenia na budowę? Rozumiem, że blaszak mogę postawić, no ale np jakaś drewniana chatka nie trwale związana z gruntem??? Konkretnie chciałbym sobie kupić kury, albo prosiaczka i gdzieś to trzymać.

Plan zagospodarowania terenu przewiduje hodowlę zwierząt, ponieważ dziadek kiedyś miał..no ale tak sie porobiło, że nie mam już tam tych zabudowań gospodarczych i chciałbym je odtworzyć.

Dodatkowo z racji szkód górniczych, cały rejon jest wyłączony z pozwoleń na budowę i niczego już nigdy nie będzie można wybudować.
  • 20
@gravelet: https://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/nowelizacja-prawa-budowlanego-weszla-w-zycie-czy-wybudujesz-dom-bez-pozwolenia-na-budowe-aa-sRKe-9R6T-n2QQ.html

Wniosku o wydanie pozwolenia na budowę nie musisz również składać, jeżeli planujesz budowę:


wolno stojącego, parterowego budynku gospodarczego

garażu

altany

przydomowego ganku i oranżerii

wolno stojącego, parterowego budynku rekreacji indywidualnej (np. niewielkie domki letniskowe (sezonowe))

basenu lub oczka wodnego.

Dotyczy to obiektów, których powierzchnia nie przekracza 35 m2 (poza basenem i oczkiem wodnym – tu powierzchnia nie może przekroczyć 50 m2)
@gravelet: Nie. Dopiero przy pozwoleniu na budowę musisz wystąpić o wyłącznie gruntów z produkcji rolnej. Na zgłoszenie możesz spokojnie sobie budować na zabudowie zagrodowej.
Tylko, że przy zgłoszeniu, liczba budynków nie może przekroczyć 1 na każde 500m2 działki.
@siodemkaxx to juz o formalności zapytam znajomego weterynarza.

Ale z drugiej strony, to ludzie maja kury byle w stodole i dobre.

A co gdybym chcial swinke tak po prostu dla siebie? Jak psa... nawet taka wietnamska

@Armityle myslalem o malym chlewiku i kurniku
@gravelet: świnkę możesz trzymać jeżeli nie służy na mięso. Tak to musisz zgłosić ją w agencji rolnictwa i zakolczykować. Teraz przez ASF jest więcej obostrzeń.