Wpis z mikrobloga

Na szkolnym komputerze postawiłem RHEL6 i386 ( #scientificlinux ) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wybrałem go bo to bezawaryjny i lekki system, lecz brakowało mi najnowszego pythona aby #tensorflow postawić (razem z nauczycielem wybraliśmy ten system na szkolny serwer do #wirtualizacja, gdyż przekonała go spora stabilność).
Niestety nie było kompilacji nowego pythona 3.7 ani tensorflow, tak więc wziąłem się za kompilowanie softu i mimo czasu dwóch lekcji jeszcze nie skończyłem.
Czemu uparłem się na #tensorflow?
Uparłem się gdyż w serwerkach są szyny PCIe, tak więc stare karty graficzne się powsadza i będzie klasterek jak się patrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#servermasterrace #serwery #linux #sztucznainteligencja
  • 13
@devones: Taki system miałem na nośniku, lecz da się do maszyny wirtualnej ponad 4gb udostępnić i użyć 64bitowego systemu.
To nie ma większej różnicy, tylko że i386 się szybiej ładuje.

Bez sensu. System który CERN porzucił w 2015? Nie ma tam niczego ciekawego.


@devones: Zerknij na stronę, w tym roku było kolejne wydajnie 6 i 7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego najszybszy Polski superkomputer na
majsterV2 - @devones: Taki system miałem na nośniku, lecz da się do maszyny wirtualne...

źródło: comment_qd2WjuAesVMgoA2Sqj2mlUFd8FTAuXZj.jpg

Pobierz
Tensorflow ma gotowe paczki po 64 bitową architekturę


@devones: Lepiej umieć to skompilować jak wpadnie Ci do ręki coś na UltraSparc, Itanium, PPC, IBM Power, RISCV, MIPS itd... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@devones: Zerknij na stronę, w tym roku było kolejne wydajnie 6 i 7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego najszybszy Polski superkomputer na nim stoi, więc lepiej go znać.

https://www.scientificlinux.org/


@majsterV2: No ale co tutaj do poznawania stricte w Scientific Linux? Przecież to distro jak każde inne oparte na RedHat/Centos.

Już kiedyś Tobie pisałem - nie ma się czym zachwycać. Tu nie ma nic specjalnego związanego