Wpis z mikrobloga

Akurat ten po prawej mówi troche z sensem.


@PaprykarzXL: Akurat niezbyt. Niska frekwencja wspiera duże partie, które mają swoje żelazne elektoraty. Wystarczy przekupić małą część społeczeństwa pieniędzmi tych którzy wybory olewają.
Korwina


@memento_mori: Wysokiej na 55%? To jest śmiesznie niska frekwencja porównując do innych krajów.
A Korwin to z całym szacunkiem do myśli liberalnych oszołom i dlatego nie ma szans na inny wynik. Ja na niego głosowałem dla wsparcia idei liberalnych ale zdecydowanie nie chciałbym żeby miał w kraju zbyt dużo do powiedzenia, a jak widzę jakie konserwy wokół siebie zbiera to i tego liberalizmu mi się czasem odechciewa.
Korwin to przykład małej partii.


@memento_mori: Która by urosła gdyby Korwin nie mnożył się przez podział i nie gadał takich farmazonów jakie tylko on potrafi. Przecież dołączało do niego sporo młodych ludzi, ale cały ich wysiłek szedł w piach.
No mówimy o Polsce, ale te frekwencje są u nas śmiesznie niskie tak czy siak. Korwin rósł gdy wybory olewali ludzie starsi i ze wsi (żelazne elektoraty PIS i PO) a szedł
@memento_mori: Miałem na myśli taki, który dzieli się między największe partie i nigdy nie spojrzy na Korwina.

Zresztą obecnie piszę się, że PIS ma te 30% żelaznego elektoratu ale przecież nie od zawsze tyle miał i z pewnością w którymś momencie i to się sypnie (choćby po śmierci prezesa reszta się z pewnością pogryzie).