Wpis z mikrobloga

Najnowsze badania pokazują że psychoterapia wplywa na biochemię mózgu.


@Mr_kolek: Oczywiscie, ze wplywa. Tak samo jak poklepanie kogos po ramieniu, zjedzenie snickersa, pojscie na koncert, spotkanie z przyjaciolmi. Psychoterapia to strata czasu i pieniedzy. Z chemia nie wygrasz. Dodatkowo dobrze pamietam jakie "bystrzaki" sie pchaly na studia na psychologie i to widac przy spotkaniu z psychologiem.
@Eugeniusz_Zua: Badania mówią o tym, że każdemu pomagają. Pytanie w jakim stopniu, tego nie wiemy (przynajmniej ja nie wiem). Być może u mnie poza sportem zadziałały inne pozytywne bodźce, które wpłynęły na poprawę niektórych aspektów, a u Ciebie one nie wystąpiły. Wydaję mi się, że pisanie wprost "zacznij biegać i wszystko się poprawi" to kłamstwo, natomiast sam fakt, że w ogóle sport pomaga, to fakt i nie ma co z tym
@Eugeniusz_Zua: Mnie kilka wizyt na siłkę tak zdeprymowało, że dałem sobie spokój ze sportami na kilka miesięcy. Jak masz fobię, to ciężko, ale później samo bieganie + zakup ławeczki do ćwiczeń w domu pomógł mi. A następnie sporty drużynowe, w których uwaga nie jest skupiona tylko na Ciebie - to mi najbardziej pomogło.
@AurenaZPolski jako że znam parę osób co są na psychologii to #!$%@? w życiu nie poszedłbym do psychologa xd to są debile i przegrywy które nie mogły się dostać na lepszy kierunek i do tego albo sami mają problemy albo na imprezach cisną bekę z pacjentów