Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi, którzy zagłosowali na Jacka Sutryka. Dlaczego to zrobiliście? Podoba wam się kierunek, w którym idzie Wrocław? Uważacie, że mamy tu prawidłowe priorytety odnośnie inwestycji, wydatków publicznych? Oceniacie pozytywnie prezydenturę Dutkiewicza i chcecie kontynuacji jego polityki? A może uważacie, że Sutryk nie będzie jego marionetką, i coś się zmieni?

To nie prowokacja, nie chcę tu wywoływać żadnych walk politycznych, pytam bo jestem ciekawy i chcę zrozumieć piękny mechanizm demokracji ( ͡° ͜ʖ ͡°) z kim nie gadałem, ten miał serdecznie dość Dutkiewicza, na pytanie na kogo zagłosują dostałem sporo odpowiedzi "byle nie na Sutryka", "czas na zmiany", czułem potężne zmęczenie obecnymi władzami miasta. I tak mnie dziś rano zastanowiło, skąd te ~50% głosów właśnie na Sutryka. Pomóżcie mi zrozumieć, proszę.

#wybory #wroclaw #polityka
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wychwalany podobnie jest w Berlinie ale tam jest metro obok dworca.

Po tym jak działa linia 106 z lotniska jestem przeciwny aby coś podobnego zrobić z dworcem PKS xD
  • Odpowiedz
A ze inni kandydaci to był plankton, to niestety, nie było innego wyjścia.


@Janusz_Lubikwasa: nic nie zmienie jednym głosem, więc zagłosuję na pis/po – obawiam się, że takie podejście ma duża grupa ludzi i dlatego w najbliższym czasie niestety ale w tym zaśmierdziałym mieście nic się nie zmieni ()
  • Odpowiedz
@miszczu_blady:

nic nie zmienie jednym głosem, więc zagłosuję na pis/po


- pomyślały miliony ludzi.

Nie, zdecydowanie już czas skończyć z demokracją, IQ przeciętnego człowieka jest po prostu za niskie żeby każdy miał równy głos w decydowaniu o sprawach państwowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) inaczej będziemy się taplać w takiej chujni do śmierci.
  • Odpowiedz
@Wolowinka: w wyniku wyborów Sutryk, jako nominat Dutkiewicza, bez wsparcia w dołach partyjnych stanie się zakładnikiem rady miejskiej wrocławia opanowanej przez PO.N, rozdawnictwo stołków przekroczy skale żenady i korupcji politycznej, inwestycji zero o ile PiS dogada się z bezpartyjnymi w sejmiku; widzę przyszłość Wrocławia czarno, jako zjazd po równi pochyłej, obrzygane chodniki wkoło rynku, smog i korki, czas uciekać ....
  • Odpowiedz
@Wolowinka: a na kogo miałem głosować? Stachowiak jeszcze gorsza, kłamała w ostatnich wyborach na temat swojego wykształcenia. Michalak mnie odrzuca już od pół roku kiedy postanowił promować swoją twarz na bilbordach fundacji, Obara to też układ Dudkiewicza, tylko się pokłócili o wpływy. Reszta to plankton. Sutryk mi się nie nie podoba, ale jest najmniej ujowy z tego całego towarzystwa. I tak to się kręci we Wrocławiu od 10 lat, że
  • Odpowiedz
@Wolowinka: to jest właśnie z-----e że ludzie mówią "Sutryk albo PiS a reszta to plankton". K---a, ta reszta nie musi być planktonem i zależy to tylko od nas. Ale na razie niestety klimat polityczny jest taki, że strach głosować na kogoś poza faworytami bo PiS zagłosuje na swoich chociażby na kandydata wystawili menela w czapce PIS.
  • Odpowiedz
@Manioza: Sutryk za to nie widzi potrzeb zmian w mieście i np ocenia, że MPK działa dobrze, a narzekają jedynie aktywiści xDD Pewnie każdy polityk choć raz skłamał, jak każdy człowiek. Stachowiak może nie idealna, ale już lepsza od Sutryka i tej bandy. Co nie zmienia faktu, że przydałby się ktoś naprawdę bezpartyjny
  • Odpowiedz
@Manioza: I? Myślisz, że straszenie Kaczyńskim dalej działa? Nie jest on gorszy od Tuska czy innych z bandy PO. Nie jestem fanem PiSu, żeby nie było, ale straszenie Kaczyńskim już nie działa na ludzi - przynajmniej na tych, którzy już przejrzeli, że wcale gorszy niż Tusk, Komorowski czy inni z tej bandy nie jest
  • Odpowiedz
@Tomek7: otóż też tak myślałem, że Kaczyński nie jest gorszy niż Tusk i Komorowski, że gorzej już być nie może, ale po tych 3 latach mogę śmiało powiedzieć, że to nieprawda. Kierunek jaki obrał PiS będzie nas prowadził na dno- nieudolna polityka zagraniczna, przegięta polityka socjalna, a przy tym kontynuowanie polityki kolesiostwa i obsadzania stołków znajomymi.
Moim zdaniem ludzie widząc z czym wiąże się władza w rękach PiSu po prostu
  • Odpowiedz
Jedyne co mi się nie podoba to zabieranie pasów drogowych na rzecz rowerzystów i tym samym coraz większe korkowanie i zasmrodzenie miasta


@dobrzecisiewydaje: Mylisz skutki z przyczynami. Korki się robią, bo teraz każdy (m.in. studenci) musi się koniecznie pchać w centrum swoimi złomem i już mamy 2 razy większą ilość aut na 1000 mieszkańców względem miast zachodu Europy. Inwestycje w dobrą infrastrukturę rowerową przeciwnie - rozładują ruch, bo przynajmniej część
  • Odpowiedz
@Tommy__: mam tylko jedno pytanie: czy wasze opinie na temat funkcjonowania komunikacji we Wrocławiu opieracie wyłącznie o doświadczenia z Wrocławia, czy mieliście okazje w dłuższym okresie (nie przez tydzień na wakacjach) sprawdzić jak działa komunikacja w innych miastach? Co do betonowej pustyni: mimo wszystko jest to miasto, a nie wieś czy miejscowość 15k. Tu musi być beton i o ile faktycznie drzewa nad Odrą to było słabe zagranie, o tyle
  • Odpowiedz
  • 5
@dobrzecisiewydaje o hui xd no z takimi wyborcami jak ty, to daleko nie zajdziemy (°°

@Wolowinka niestety ludzie są j------i leniami. Obnoszą się z tym, że głosują, a nie przejrzą nawet programów wyborczych wszystkich kandydatów. Nie głosują na ludzi, a na partie. Jest źle, a będzie jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz