Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi, którzy zagłosowali na Jacka Sutryka. Dlaczego to zrobiliście? Podoba wam się kierunek, w którym idzie Wrocław? Uważacie, że mamy tu prawidłowe priorytety odnośnie inwestycji, wydatków publicznych? Oceniacie pozytywnie prezydenturę Dutkiewicza i chcecie kontynuacji jego polityki? A może uważacie, że Sutryk nie będzie jego marionetką, i coś się zmieni?

To nie prowokacja, nie chcę tu wywoływać żadnych walk politycznych, pytam bo jestem ciekawy i chcę zrozumieć piękny mechanizm demokracji ( ͡° ͜ʖ ͡°) z kim nie gadałem, ten miał serdecznie dość Dutkiewicza, na pytanie na kogo zagłosują dostałem sporo odpowiedzi "byle nie na Sutryka", "czas na zmiany", czułem potężne zmęczenie obecnymi władzami miasta. I tak mnie dziś rano zastanowiło, skąd te ~50% głosów właśnie na Sutryka. Pomóżcie mi zrozumieć, proszę.

#wybory #wroclaw #polityka
  • 65
@Wolowinka wolę rządy Sutryka niż baby z PiSu. A ze inni kandydaci to był plankton, to niestety, nie było innego wyjścia. I nie myśl, że oddałem ten głos z jakimś wielkim przekonaniem.

A rządów Dutkiewicza nie uważam za aż tak tragiczne, jak wiele osób opisuje. Dutkiewicz jest trochę jak HGW w Warszawie - niby jest nielubiana, ale jednak rozwinęła tę Warszawę.
@wiedro: @krytyk__wartosciujacy: @Tomek7: @Janusz_Lubikwasa: ech no i dlatego właśnie u nas jeszcze wiele lat nie będzie dobrze, nieważne jakie wybory, wszędzie ludzie głosują albo anty-PiS albo anty-PO i potem mamy taką #!$%@?ę (,) przecież byli też inni kandydaci, spoza tego kręgu, można było poszukać, wybrać sobie kogoś i zagłosować... gdyby ludzie się wyrwali z tego kręgu wybierania mniejszego zła to może w końcu ktoś
@Wolowinka: tak, jestem zadowolona z tego kierunku. Jedyne co mi się nie podoba to zabieranie pasów drogowych na rzecz rowerzystów i tym samym coraz większe korkowanie i zasmrodzenie miasta, ale akurat żaden kandydat nie miał sensownego sposobu, zeby to zmienić. I, podobnie jak wyżej, nie wiem czemu AŻ TAK psioczycie na Dutkiewicza, bo Wrocław się niesamowicie rozwinął pod jego rządami. Ja bym właśnie chciała zrozumieć dlaczego powtarzacie, że Dutkiewicz jest be
@dobrzecisiewydaje
-Smog
-Korki
-Mimo tego że dużo się budowalo ostatnio we Wrocławiu komunikacja nie może podołać potrzebom miasta
-wywalanie kasy na WKS
-NFM które ciągle traci pieniądze
-Sprzedawanie ziemi developerom co budują osiedla w polu
-zdjęcia Marylin Monroe xD
-rewitalizacja zaułka solnego czy przejścia swidnickiego
-zmienianie miasta w betonową pustynię: plac nowy targ, wywalanie drzew znad Odry
@ghoulas z Vroclavia to grubszy temat. Dutkiewicz od lat kombinował jak wywalić stamtąd dworzec autobusowy, chciał go dać w okolice stadionu miejskiego, bo ta ziemia jest sporo warta, to jeszcze przed Euro 2012. Ostatecznie ludzie się #!$%@? za przeniesieniem i zrobili tego potworka.

@Tomek7
W normalnym cywilizowanym kraju miasto najpierw zapewnia dobry dojazd na jakieś zadupie a potem developerzy się zabijają cenami, żeby mieć tam ziemię. A we Wrocławiu miasto sprzedaje jakieś
A ze inni kandydaci to był plankton, to niestety, nie było innego wyjścia.


@Janusz_Lubikwasa: nic nie zmienie jednym głosem, więc zagłosuję na pis/po – obawiam się, że takie podejście ma duża grupa ludzi i dlatego w najbliższym czasie niestety ale w tym zaśmierdziałym mieście nic się nie zmieni ()
@Wolowinka: w wyniku wyborów Sutryk, jako nominat Dutkiewicza, bez wsparcia w dołach partyjnych stanie się zakładnikiem rady miejskiej wrocławia opanowanej przez PO.N, rozdawnictwo stołków przekroczy skale żenady i korupcji politycznej, inwestycji zero o ile PiS dogada się z bezpartyjnymi w sejmiku; widzę przyszłość Wrocławia czarno, jako zjazd po równi pochyłej, obrzygane chodniki wkoło rynku, smog i korki, czas uciekać ....
@Wolowinka: a na kogo miałem głosować? Stachowiak jeszcze gorsza, kłamała w ostatnich wyborach na temat swojego wykształcenia. Michalak mnie odrzuca już od pół roku kiedy postanowił promować swoją twarz na bilbordach fundacji, Obara to też układ Dudkiewicza, tylko się pokłócili o wpływy. Reszta to plankton. Sutryk mi się nie nie podoba, ale jest najmniej ujowy z tego całego towarzystwa. I tak to się kręci we Wrocławiu od 10 lat, że wszyscy
@Tomek7: otóż też tak myślałem, że Kaczyński nie jest gorszy niż Tusk i Komorowski, że gorzej już być nie może, ale po tych 3 latach mogę śmiało powiedzieć, że to nieprawda. Kierunek jaki obrał PiS będzie nas prowadził na dno- nieudolna polityka zagraniczna, przegięta polityka socjalna, a przy tym kontynuowanie polityki kolesiostwa i obsadzania stołków znajomymi.
Moim zdaniem ludzie widząc z czym wiąże się władza w rękach PiSu po prostu bali
Jedyne co mi się nie podoba to zabieranie pasów drogowych na rzecz rowerzystów i tym samym coraz większe korkowanie i zasmrodzenie miasta


@dobrzecisiewydaje: Mylisz skutki z przyczynami. Korki się robią, bo teraz każdy (m.in. studenci) musi się koniecznie pchać w centrum swoimi złomem i już mamy 2 razy większą ilość aut na 1000 mieszkańców względem miast zachodu Europy. Inwestycje w dobrą infrastrukturę rowerową przeciwnie - rozładują ruch, bo przynajmniej część ludzi
@Tommy__: mam tylko jedno pytanie: czy wasze opinie na temat funkcjonowania komunikacji we Wrocławiu opieracie wyłącznie o doświadczenia z Wrocławia, czy mieliście okazje w dłuższym okresie (nie przez tydzień na wakacjach) sprawdzić jak działa komunikacja w innych miastach? Co do betonowej pustyni: mimo wszystko jest to miasto, a nie wieś czy miejscowość 15k. Tu musi być beton i o ile faktycznie drzewa nad Odrą to było słabe zagranie, o tyle zielone
@dobrzecisiewydaje: Możesz mi wskazać KONKRETNE miejsca we Wrocławiu, gdzie wydzielono pasy rowerowe kosztem aut, pomimo że obok byłoby miejsce na nie? Sama piszesz, że rower to u ciebie rekreacja, więc wydaje mi się, że nie rozumiesz zbytnio problemu (w końcu rowerem to tylko do lasu i w wakacje 2 razy w miesiącu). Sam mam swój przykład, gdzie po drodze do wcześniejszego miejsca pracy miałem fajną infrastrukturę rowerową i nawet w lekkim
@myownsummer no niestety we Wrocławiu dużo się mówi, że muszą być ścieżki żeby jak było na zachodzie. Ale jak jestem na zachodzie i widzę te ścieżki to w porównaniu z Wrocławiem to jest niebo a ziemia
no, na pewno w PO i N strasznie teraz płaczą że wygrał Sutryk ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@Wolowinka: Ich płacz mało kogo obchodzi, skoro udało się utrzymać kandydata spoza POPiSu.
PO już próbowało wystawiać Piechotę przeciwko Dutkiewiczowi i wiadomo jak to się skończyło.
Dobrze jakby zwycięzca nie był z kliki Dutkiewicza, ale
@myownsummer: to, że rekreacyjnie to nie znaczy, że do lasu ;) latem jeździmy rowerem do rynku, więc przejeżdżam po najbardziej uczęszczanych drogach od strony Krzyków i Grabiszynka. Co do konkretów: Legnicka, Kazimierza Wielkiego, Grabiszyńska, a i nawet na Świdnickiej wcisnęli ścieżkę na ulice, mimo bardzo szerokiego chodnika. Na Kazimierza Wielkiego spokojnie można było poprowadzić ścieżkę po chodniku, zamiast zezwalać na parkowanie tam samochodów. Na Świdnickiej chodnik mógł zostać odrobine zmniejszony (przy
Przecież to człowiek PO/N.

@Wolowinka: Od kiedy do kiedy? On jest tak samo z PO/N jak Dutkiewicz. Poparcie dostał tylko dlatego że PO nie chciało się już więcej błaźnić wystawiając Piechotę.