Wpis z mikrobloga

#kredyt #mieszkanie #deweloperka #budownictwo

Mam pytanie czy jest szansa aby starać się o kredyt na mieszkanie. Jest problem bo często zmieniałem pracę w tym roku. 1 zakończyłem z końcem maja i trwała około 2.5 roku. Miałem jeszcze 2 umowy i trwały każda z osobna około 3 tyg. Teraz pracuję na okresie próbnym (ale to chyba ta praca właściwa w IT w Wa-wie). Zarobki około 1/6 planowanej raty netto. Wkład własny lekko powyżej 35%. Pytam się czy jest szansa na kredyt czy na ten czas gitary sobie nie zawracać.
  • 12
@lizak21: da radę ale musiałbyś się prosić i donosić potwierdzenia, że pracodawca wyraża chęć przedłużenia umowy itp. Szkoda zachodu a za 3mc dostaniesz wszystko co będziesz chciał. O mieszkania się nie bój, będą jeszcze długo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lizak21 mieszkania już gotowe i tylko wykańczać czy w budowie jeszcze? Jak w budowie, to dowiedz się kiedy co i jak z transzami dla dewelopera. Może się okazać, że wpłacisz 10% teraz, a resztę będzie trzeba w 2019 co da Ci czas na załatwienie kredytu :)
@lizak21: Tak jak kolega wyżej dowiedz się jak z tymi transzami. Ja kupowałem w systemie 10% teraz, 90% przy odbiorze. Bardzo polecam.
Developer nie widzi kasy do odbioru, wszystko wpłacasz na rachunek bankowy powierniczy, i dopiero po dostaniu kluczy deweloper dostanie pieniądze.
A ja byłem w podobnej sytuacji, rok temu wpłaciłem 10%, w międzyczasie zmieniałem pracę i brałem kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°),
Tak mi doradził pewien
@lizak21: postaraj się o UOP na nieokreślony, popracuj rok i startuj z hipoteką. Nie bierz karty kredytowej / innych pożyczek które zabiorą zdolność. Wtedy możesz iść na pewniaka jeżeli masz <30 lat.