Wpis z mikrobloga

Wczoraj wieczorem dostałem SMS od "AliorBank" z kodem do transakcji 3D Secure na 5 zł. W tym czasie siedziałem sobie przed telewizorem i żadnej transakcji nie było, a karta której numer (częściowo zamaskowany środek gwiazdkami) był w SMS była przy mnie. Wszystkie SMS Kody dostaje z innego numeru, a jego nazwa to "Alior Bank" z spacją pomiędzy. Od razu pomyślałem, że jakiś phishing, ale skąd mają numer mojej karty i co im po takim SMS skoro jest w nim tylko hasło do transakcji, żadnego linka, nic. Miał ktoś podobnie?
#aliorbank #banki #phishing #oszukujo
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DzieckoNaLato: nie rozumiesz, popatrz mają twoje dane karty, czyli numer i kod CVC i to im wystarczy by zrobić przelew przez internet, zaczynają procedurę, wykonaj przelew, wybierz kartę, wpisz nr karty, wpisz kod CVC i wszystko przechodzi do momentu gdzie trzeba taki przelew potwierdzić właśnie kodem z SMSa właśnie 3D
@FHA96 tak właśnie :)
@DzonySiara owszem, wtedy bank widziałby w logach że SMS z hasłem został do mnie wysłany, a nie ma śladu w banku po tym. Poza tym jak złodziej by później dostał się w posiadanie takiego hasła skoro otwarcie napisane jest, że cały Alior posiada 3D Secure. Kolejna rzecz to SMS przyszedł z numeru innego niż numery Alior Banku
@DzieckoNaLato to poproś kogoś z rodziny albo ty sam to zrób inną kartą jakąkolwiek operację z autoryzacją 3D Secure. Sprawdzisz z jakiego numeru telefonu te kody przychodzą. Według mnie, to musi być SMS wysłany do Ciebie z Banku bo po co ktoś miałby słać do Ciebie takiego SMS? Co mu to da? No właśnie, nic. W celu wyjaśnienia złóż w Banku reklamację.
@ekanwro no tak i wysyła SMS o identycznej treści co Bank w celu autoryzacji operacji. W dodatku ma również jego numer karty, który mógłby już dawno wykorzystać. Logiki to się nie trzyma.
@FHA96: Mając złośliwą aplikację na telefonie, mógł zdobyć dane karty i numer telefonu.
Być może ma potrzebę wykorzystać kartę w jakiejś usłudze wymagającej 3dSecure. Być może coś poszło nie tak, podczas próby sprawdzenia działania złośliwej aplikacji i testowy SMS trafił normalnie do użytkownika, a nie do podsł#!$%@?ącej aplikacji. Scenariusz jak najbardziej możliwy, choć raczej mało prawdopodobny.