Wpis z mikrobloga

@Alicemooooore: no tak, ale 300 lat temu. Dobrze mówi @bialy_wilk .jestem w 200% przeciwko molestowaniu seksualnym ale jeżeli ofiara nie idzie do służb to zgłosić tylko przypomina jej się o tym 15 lat później to przepraszam ale trudno mi jest to brać na poważnie. Czasami jest trudno o tym mówić „zaraz po” ale jednak są miejsca gdzie jest to możliwe a nie tylko policja- aby były jakiekolwiek dowody!
@Wooferek Sprawa się komplikuje jak oprawcą jest wpływowy, bogaty człowiek, a ty biedakiem którego nie stać na prawnika. Albo jak nie masz dowodów, bo ofiara była pijana, a sprawca zatarł ślady. Słowo przeciwko słowu by było. Gwałciciela stać na długi i kosztowny proces, więc ofiara rezygnuje już na początku. Bo po co sobie pogarszać psychikę. Wygodniej zapomnieć.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bialezyciaznacza: Ludzie zaczynają rozumieć, że jak z tym nic nie zrobią to może to czekać inne osoby, więc zgłaszają. Albo próbują zapomnieć, wmawiają sobie że czas pomoże i czekają. Ale dalej pamiętają i w końcu postanawiają coś z tym zrobić.
@hotpizza: to o czym ty już mówisz jest już proces w sądzie o którym ja w ogóle nie wspomniałem. Mi chodzi o to, iż osoba molestowana seksualnie powinna to gdziekolwiek zgłosić! Potrzeba jakichkolwiek dowodów- nawet rozmowa na niebieskiej linii lub z psychologiem! To nie ma jeszcze nic wspólnego z późniejszym (możliwym) procesem. A co jeżeli ja teraz powiem ze ty @hotpizza molestowałaś mnie w podstawówce? A co jakbyś była teraz kimś
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wooferek: Tylko nie każdy lubi rozmawiać z innymi o swoich problemach, zwłaszcza kiedy postanowi zapomnieć o przykrym zdarzeniu. Stąd w Polsce mała popularność chodzenia do psychologów. Poza tym czy ty musisz zawsze stanąć po czyjejś stronie, jeśli ktoś kogoś oskarża? Możesz być neutralny i przyjąć, że zarówno jedna osoba może mieć rację, jak i druga.
@hotpizza: jeżeli osoba nie ma dowodów o molestowaniu seksualnym, nie powinna mieć sprawa oskarżyć sprawcy po 10-15 latach kiedy nagle jej się to przypomniało. Sorry ale jak ktoś mi zrobił krzywdę- jak bardzo jest mi z tym zle- składam gdziekolwiek moja wersje wydarzeń zbierając dowody. Nikt nie mówi ze muszę składać odrazu oskarżenia do prokuratury ale mam dowody w ręku i wtedy teoretyczne oskarżenia po 10-15 latach maja sens. Sorry
@hotpizza: > przyjąć, że zarówno jedna osoba może mieć rację, jak i druga
Sęk w tym, że prawda nie leży po środku, tylko leży tam gdzie leży. I problem jest taki, że wystarczy oskarżenie, żeby komuś zrujnować życie.
w tej akcji chodzi bardziej o molestowanie seksualne.


@Alicemooooore: Nah, w tej akcji chodzi bardziej o fakt że aktoreczki zdobywały role dupami, i dopóki się to udawała to były radosne i szczęśliwe, ale przyszedł czas że ich dupy stały się stare, a na ich miejsce było tysiące nowych chętnych i młodych, więc coraz mniej ról było, coraz bardziej się nie podobało, aż w końcu stwierdziły że dawanie dupy im się za