Wpis z mikrobloga

Byłem na #kler I takie spostrzeżenie, przeraża mnie odbieranie życia przez ludzi którzy na takie filmy chodzą, tak jak oglądałem drogowke, dom zły, czy pierwsze części pitbulla które mocno się wiążą z realnymi wydarzeniami, tak samo poważnie patrzyłem na kler a ludzie na sali chyba brali to za komedie, ciągle śmiech i #heheszki że takie to zabawne. Raczej powinien to być śmiech przez łzy, film jest nasycony nawiązaniami do różnych rzeczy jak np historia Ryszarda Siwiec z PRL, czy wiele podobnych. Które były symbolami różnych wydarzeń w danym okresie czasu i sytuacji jaka wtedy miała miejsce. Film wg mnie bardzo dobry, w pewnych momentach przesycony ale wyraźnie to widać. Po przemyśleniu filmu widać co autor miał na myśli i wg mnie to dobry krok w celu mentalnego wyjścia z PRL wielu Polaków (pomijając fakt że prędzej pokolenie PRL wymrze niż do tego dojdzie naturalnie)

Film polecam.
#film #oswiadczenie #przemyslenia #smarzowski #kino #bekazkatoli #ateizm #katolicyzm #chrzescijanstwo

Jeśli nie oglądałeś nie otwieraj. Spoiler.

  • 4
@Seishin: I ten beton, który nawet po obejrzeniu mówił, że to antyreligijny oraz antykościelny film. Boże, to religii w ogóle nie dotyka, a też ciężko o bardziej ludzkie ukazanie księży. To nie byli aż tacy płascy bohaterowie (mam mały zarzut, że te traumy są zbyt leniwym zabiegiem) i niektórym można współczuć. Bezwiednie weszli w system, który sprawia, że albo się #!$%@? albo będziesz płotką. We wspólnotę w której "nie ma do
które mocno się wiążą z realnymi wydarzeniami,


@Seishin: Drogówka xD

ak samo poważnie patrzyłem na kler a ludzie na sali chyba brali to za komedie


@Seishin: Nikt nie kazał Smarzowskiemu oszukiwać w zwiastunie ponownie co do charakteru filmu.

Okazuje się że ksiądz jest pedofilem a tu nagle parę żartów z jego strony i cała sala w śmiech, również po akcji z wykorzystywaniem - ręce opadają.


@KrisCane: to nie jest