Wpis z mikrobloga

Kurde Mirki, od grudnia zaczynam pracę w korpo na stanowisku juniora. W rok ogarnąłem się i z widlaka przesiadłem się na SQL. Może można było szybciej, ale i tak cieszę się jak p------y. Pijcie ze mno kompot!

#informatyka #chwalesie #wygryw
  • 223
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Suub: serio, ktoś chce się pochwalić że mu się udało, A przychodzą tacy którzy myślą że programowanie to wyższy stopień wtajemniczenia w gildii magów ognia.
  • Odpowiedz
Ale młyn. Według mnie coraz trudniej będzie wejść w tą branżę osobom bez wykształcenia ponieważ Cv na każde stanowisko juniorskie jest coraz więcej i na tej podstawie HR będą robić odsiew.
  • Odpowiedz
@Suub: udemy to ma slabe kursy. Celuj w edx albo pluralsigth (jesli firma placi za to drugie)
Zrob sobie certyfikaty z SQL. Firmy na to malo patrza ale rekruterzy to az piszcza z zachwytu jak to zobacza. Troszke naucz sie c# ale nie trzeba na bardzo wysokim poziomie. Opanowujac powyzsze ucz sie automatyzacji a pozniej architekturu w chmurze. Wtedy magiczne 15k w PL nie bedzie straszne a takze mozesz uderzac
  • Odpowiedz
@andriankowalski11: skoncze bootcampa i przyjde do ciebie do roboty a tam bedac normikiem przebolcuje wszystkie rozowe z innych dzialow XD w ogole to widze, ze najwiekszy zal masz o to, ze do branzy wchodza ludzie "nie z twojej bajki". moze po prostu otwiera ci to oczy, ze poza social anxiety nic was od reszty nie odroznia? bo przeciez z zarobkow z tego co widze jestes zadowolony. tylko chyba w ego
  • Odpowiedz
Mysle ze to raczej kwestia tego ze musisz sie uzerac z ludzmi, ktorzy nic nie potrafia i nie chca sie rozwijac.


@C3P0: szkoda tylko, że takich spotkasz na każdym poziomie. W poprzedniej robocie mieliśmy ludzi, którzy dostali seniora tylko dlatego, że przyjechali z zagranicy, a w tej mam dzbana jo mom 10 lat doświadczenia, który ogarnia mniej niż zainteresowany tematem student pierwszego roku. Tyle jest warte to jo mom
  • Odpowiedz
programuje od trzech lat w DUBLINIE POWTARZAM W DUBLINIE JESTEM K---A KIMŚ!!!


@jenerau: dobry programista/informatyk w Polsce zarabia lepiej niż przeciętny w UE. Wbrew temu co niektórym się wydaje nie ma się czym chwalić, że wyjechało się za granicę, przynajmniej w kontekście rzekomych umiejętności.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: przypominam że programowanie to równie ambitne zajęcie co jazda na widlaku.Wielki pan senior co robi srąki w js dla zakładów pogrzebowych albo jakiś g---o system erp.Op przynajmniej miał życie a ty wkręciłeś sobie że pan programista to jest ktoś więc masz ból d--y o to że ktoś kto poświęcił 1/100 tego czasu co ty na nauke będzie robił taki sam hajs co ty kretynie xD
  • Odpowiedz
@C3P0: Biora ludzi Po 3 miesiecznych boot campach do Robo na staz albo juniora? Dla mnie to znaczy że próg wejściowy jest niski.
Oczywiście nie twierdzę że praca nie jest ambitna i trudna. Wychodzę z założenia że dla takiego średniaka lub gościa który chce się przebranzowac to zawód programisty jest dość łatwa droga.
Już w sektorze bankowym trzeba mieć te rozpoczęte studia a raczej kończyć je żeby cię wzięli do
  • Odpowiedz
Jakby miał pasję do programowania to by nie szedł na wózek widłowy, tak samo jakby miał pasję do bycia chirurgiem.


@Hatespinner: nawet mógłbym się zgodzić, ale jeśli już rok przy tym siedzi to najzwyczajniej w świecie nie ma opcji że nie złapał na to zajawki. Nie da się robić czegoś z nieprzymuszonej woli przez rok bez zajawki.
  • Odpowiedz
@Suub: wkurzyłeś mnie jak napisałeś ile masz lat. Nie głupio Ci w takim wieku zaczynać? Sprawiać, że inni mają wyrzuty sumienia, że sobie odpuścili bo „tu wstaw dowolny powód”?
Powodzenia ;-) teraz już będzie tylko lepiej! Mam nadzieję, że dzięki Twojemu sukcesowi zmotywuję się na przesiadkę z „widlaka” bo mnie to od lat męczy :-)
  • Odpowiedz
@andriankowalski11: w mojej korpo we Wrocławiu , która w sumie ma średnie płace w porównaniu do reszty rynku junior dostaje 6100 brutto na dzień dobry i umowę o pracę na czas nieokreślony, więc nie dramatyzowałbym aż tak
  • Odpowiedz
@Life_will_kill_ya: @Adik2t2: Oho, zera wyszły z cienia, bo myślą że dla nich też jest szansa na wyjście z przegrywu. No nie ma.

ale jeśli już rok przy tym siedzi to najzwyczajniej w świecie nie ma opcji że nie złapał na to zajawki. Nie da się robić czegoś z nieprzymuszonej woli przez rok bez zajawki.


@peetee: Ja pracowałem z dziadami po 50+ lat, którzy mieli 'zajawkę', ale
  • Odpowiedz