Wpis z mikrobloga

Ja pracowałem z dziadami po 50+ lat, którzy mieli 'zajawkę', ale zero talentu.


@Hatespinner: czyli z góry założyłeś że OP żadnego talentu nie ma. I co ma do "talentu" wiek w którym się rozpoczyna?
  • Odpowiedz
wcale nie twierdzę że koleś z wózka widłowego nie przerobi się kiedyś na zdolnego programistę, ale z praktyki wiem, że szansa jest taka jakby miał się przerobić na zdolnego chirurga.


@Hatespinner: za samo porównanie chirurga do pana "ej ale na jutro ta stronka będzie już działać? bo ta stopka jakaś krzywa jest" powinieneś dostać lepe w #!$%@? na ogarnięcie xD
  • Odpowiedz
@zamocny: No masz jakieś tam fantazje i marzenia, które wpoili ci ludzie trzepiący na twojej naiwności konkretną kasę. Życzę ci jak najlepiej ale domyślam się jak będzie to wyglądało w praktyce:)

Nie wiem natomiast skąd te domysły o fobiach społecznych. Chyba dość słabo się orientujesz w tym środowisku. Ja przez całe swoje życie miałem przeszło 20 kobiet, od "poważnych" związków po rekreacyjne ruchanko. Sporo moich znajomych z branży miało podobne
  • Odpowiedz
@Suub: no i spoko, rozumiem. Tak czy inaczej gratuluje :) rada na przyszłość co do korpo (o której już ktoś wspomniał): jak się ociągają z podwyżka, awansem itd a wiesz ze robisz dobra robotę to pamietam ze najszybciej dostaniesz podwyżkę u konkurencji :) rynek IT jest tak specyficzny, ze to nic dziwnego jak się wędruje między firmami albo i wraca po jakimś czasie
  • Odpowiedz
@Hatespinner dlaczego z góry założyłeś, że ktoś kto później programować ma mniej pasji i poszedł w programowanie dla hajsu?


@Suub no 34 lata to dosc pozno odkrywasz ta pasje. Nie chce byc zlosliwy ale jesli w tym wieku pracowales na wozku to albo jestes po gowno kierunku studiow i nigdzie indziej nie mogles znalezc roboty albo wlasnie to jest to co lubisz robic tylko stan konta Cie #!$%@?.
Szczerze mowiac
  • Odpowiedz
Zeby zostac programista czy architektem it z prawdziwego zdarzenia trzeba zostac inzynierem z zakresu informatyki czy telekomunikacji.


@borjaki: tylko nie na polskiej gownouczelni typu pw czy agh. Tylko harvard albo inny stanford zrobi z Ciebie prawdziwego programiste.
  • Odpowiedz
@borjaki: no to miał po prostu farta, że trafił na dyrektora bez radaru i widać, że sporą grupę to po prostu boli. Pewnie jego kierownictwo uznało, że bardziej opłaca się zatrudnić do przewidzianych dla niego zadań "przebierańca" za x piniondza niż inżyniera pasjonatyki za 3x piniondza. Tak ponoć działa wolny rynek
  • Odpowiedz
@andriankowalski11: dla twojej wiedzy, to nic za kurs nie zaplacilem ;-) skad w takim razie podzial swiata na normikow i prawilniakow it? przez wszystko co piszesz przewija sie jakis podskorny bol dupy. skoro programujesz, lubisz to i dobrze zarabiasz to czemu w ogole przejmujesz sie jakimis juniorami, z ktorymi majac takie skille i mozliwosci moglbys w ogole nie miec do czynienia jesli rzeczywiscie bylbys takim ninja na jakiego sie kreujesz?
  • Odpowiedz
za samo porównanie chirurga do pana "ej ale na jutro ta stronka będzie już działać? bo ta stopka jakaś krzywa jest" powinieneś dostać lepe w #!$%@? na ogarnięcie


@Life_will_kill_ya: Dlatego ludzie na wykopie gówno wiedzą o programowaniu, bo tacy idioci jak ty rozpowszechniają "wiedzę", że dwa kursy i już jesteś junior a po dwóch latach wszystkiego się nauczysz. A lepy to ty możesz co najwyzej sobie wypłacać suchoklateuszu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Porównywanie pianistów do programowania xDDDDDDD Ego #!$%@?ło ci w kosmos mirku


@peetee: Jak ty mozesz wiedzieć jak porównać programowanie z czymkolwiek, jak twoje jedyne zainteresowania to #!$%@? #mecz i #pilkanozna xDDDDDD Cały wykop - nie znam się, ale się wypowiem.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: przeciez programowanie to robota jak kazda inna. To nie jest rocket sciene czy medycyna. Nie trzeba konczyc 5 letnich studiow na polskich superuczelniach a wystarczy kilka miesiecy nauki aby dostac prace na stanowisku programista,
  • Odpowiedz
przeciez programowanie to robota jak kazda inna. To nie jest rocket sciene czy medycyna.


@newbie_235235: Uwielbiam polackie myślenie, że programistą to łatwo, ale chirurgiem już nie, bo tam się CZEBA UCZYĆ. xd Tacy ludzie będą nikim w każdym zawodzie.
  • Odpowiedz
@newbie_235235 tak po kursie mozesz zostac programista Wordpressa co najwyzej.
Ciekaw jestem czy po kursie ogarniesz schemat np Set top boxa i napiszesz do niego dzialajacy bootloader.
  • Odpowiedz
  • 15
@borjaki nie oszukuje się, że będę jakimś turbokozakiem fullstackiem devopsem. Miałem trochę pod górkę w życiu często na własne życzenie, próbowałem nie raz zacząć naukę programowania i jakiś czas temu ruszyłem z miejsca między innymi dzięki mojej kobiecie i na prawdę sporo pracy już w to włożyłem. Dużo osób tutaj założyło że robię to tylko dla pieniędzy i że generalnie lepiej na budowę... Owszem pieniądze to fajna sprawa, ale to na
  • Odpowiedz