Wpis z mikrobloga

  • 12
@lakukaracza_ ale bierzmowanie to już indywidualna decyzja każdego nastolatka. Albo zrobi po swojemu albo już sam przystąpi z koleżankami i kolegami z klasy bo wiadomo w grupie razniej. Chyba teraz biezmuje się 18-latkow? Toż to "dorośli" ludzie są:p

A tak serio, to kazda parafia i szkoła postępuje inaczej. Akurat to co znalazłeś to mega męczarnia i nigdy w życiu nie posylalaby dziecka na coś takiego.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: mmmm trzy lata zbierania pieczątek. Wtedy jeszcze myślałem że będę brał ślub kościelny kiedyś, to chodziłem dla świętego spokoju - bo bez bierzmowania to niemożliwe.
@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: u mnie w parafii i okolicznych trzy lata zbierania pieczątek. I zbierane pieczątki z różnych świat: zwykle mszę niedzielne, różańce minimum 8, roraty ze 4, gorzkie zale, msze wielkanocne... No jaja nieźle były.

Dobrze, że msze udawało mi się olać częściowo, bo znajomy
  • Odpowiedz
bierzmowanie to już indywidualna decyzja każdego nastolatka.


@pucka25: Taa nawet moja średnio-wierząca rodzina się oburzała, że dzieci somsiada idom a ja nie, po prostu nie chodziłem na te msze bo miałem treningi i mnie nie dopuścili. Ale większość ulega presji.
  • Odpowiedz
ale bierzmowanie to już indywidualna decyzja każdego nastolatka.


@pucka25 XDDDD Urocze. Naprawdę, przeurocze. Taki przeciętny nastolatek z przeciętnej rodziny, która nie jest nawet mocno wierząca, ma gówno do powiedzenia i ma iść dla świętego spokoju, żeby nie narazić się na ostracyzm. Nawet jak się postawi to po dość długim #!$%@? i klasycznym "mieszkasz pod naszym dachem, więc będziesz robił tak jak powiemy" będzie musiał się zgodzić. Jako exnastolatek, który zawsze był przeciętny,
  • Odpowiedz
Poczytaj opowieści na tagu jak są mirki zmuszane przez rodziców.


@lakukaracza_: Cóż, żyjemy w takim kraju, w którym nawet zdeklarowani antyklerykałowie, jak moja matka, gonią dzieci do komunii, bierzmowania i nawet matury z religii.

Naprawdę nie wiem na cholerę mi to było, szczególnie że od początku mówiłem że jak ślub to tylko cywil, a dzieci nie będą chrzczone. Ona dzisiaj nie potrafi wyjaśnić swoich motywacji ponad właśnie "a kiedyś może poznasz
  • Odpowiedz