Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy

10/150
Tesori d’Oriente Byzantium (2016)

Czas na najtańsze perfumy z mojej kolekcji! 20 zł za 100 ml, bo tyle kosztują zapachy Tesori to cena śmieszna, jednak jakością, przynajmniej zapach, który dzisiaj omawiam nie ustępuje Montale, które za podobne pachnidło życzy sobie około 300 zł. Może zainteresuje to też kobiety bo perfumy te są według mnie bardziej przechylone w damską stronę.

Byzantium to zapach bardzo zbliżony do Sweet Oriental Dream od Montale i piszę to z pełną odpowiedzialnością bo mam próbkę Montale i mogłem sobie je dokładnie przetestować. Pudrowy, mocno czekoladowy z nutami migdałów, wyrazistym miodem i wanilią. Zapach, który chciałoby się zjeść. Parametry ma zabójcze jak na taki zapach. Trwałość bardzo duża a projekcja przy 5 psikach jest ogromna przez pierwsze dwie godziny i na mojej dziewczynie czuć je z daleka. Unisex, który może być jednak używany jednak przez mężczyzn o ile ci lubią takie perfumy, ja je preferuj na mojej dziewczynie bo na sobie dostaje mdłości od tej słodyczy. Plastikowa butelka nie robi szału, ale czego się spodziewać za 20 zł? Widać, że całe zaangażowanie przelali w aromat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Byzantium jest niby najlepszy ze wszystkich perfum od Tesori d'Oriente, ale popularność tych zapachów jest co raz większa. Sam mam jeszcze Fiore di Dragone ,które jest całkiem udaną kopia Hypnotic Poison Diora i je gorąco polecam kobitkom. Słodki, gourmandowy, z wyraźną nutą brązowego cukru i miodu, nie ma sensu przepłacać za przeceniane w społeczności Montale i jeśli lubicie tego typu perfumy to może być to najlepiej wydane 20 zł w waszym życiu.

typ: gourmand / powdery-sweet
zapach: 7,0/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 8,0/10
podobne: Montale Sweet Oriental Dream, Keiko Mecheri Loukhoum Eau
Poudree, Serge Lutens Rahat Loukoum
cena:20-25 zł za 100 ml
dr_love - #150perfum #perfumy

10/150
Tesori d’Oriente Byzantium (2016)

Czas na...

źródło: comment_iaaIWkN01zJIXjHFj6L0Vwo42yTnqWNc.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • 240
@dr_love zrób na koniec jeszcze twój osobisty ranking perfum w granicach cenowych typu 50 , 50-100 ,100-200,200+ byłoby ciekawie w sensie top 3 takie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_love: a masz jakiegoś faworyta z Lalique? Nie licząc encre noire? Bardzo podobają mi się ich zapachy, rozsądne ceny
  • Odpowiedz