Wpis z mikrobloga

Przyjaciele! Kolejny już raz proszę Was o pomoc w odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań:

1) Do jakich spraw dotyczących bezpośrednio Waszego życia wtrąca się Kościół Katolicki i w jakim wymiarze? W czym Ci to przeszkadza.
2) Czy Twoim zdaniem Kościół Katolicki ma mandat społeczny do tych działań, jeżeli nie to dlaczego?

W drugim piję do ogólnie pojętej demokracji - w końcu to lud wybiera rządzących, wiedząc że będą oni współpracowali w mniejszym lub większym stopniu z KK.

Pozdrawiam Was gorąco i z góry dziękuję za merytoryczną dyskusję.

Oprócz ogółu w postaci tagu #bekazkatoli wołam imiennie moich najlepszych tutaj kumpli: @invisibleborder, @lakukaracza_, @Lipathor, @Nieprzyjazny_Ziemniak i @nektar_cebulowy a także @WielkaKultularnaRewolucjaPolska, @TurboDynamo i całą resztę.

Jestem też bardzo ciekaw Twojego zdania @gzres, ale nie chciałem wymieniać Cię w jednym zdaniu w moimi kumplami :)
  • 105
  • Odpowiedz
@husspol duzo juz zostalo wymienione wiec dodam jedno co mnie bardzo #!$%@?.

bezkarne zaklocanie spokoju. tylko katolicy sa tak jebnieci zeby maszerowac w sobote o 6 rano W CENTRUM MIASTA drac #!$%@? przez megafony o jezusie. w dodatku w obstawie policji, za ktora ja place. do tego tamuja ruch drogowy i nic nie mozna im zrobic.

mandatu nie maja. zadna grupa spoleczna nie powinna miec prawa do zaklocania spokoju innym ludziom.
  • Odpowiedz
1) Do jakich spraw dotyczących bezpośrednio Waszego życia wtrąca się Kościół Katolicki i w jakim wymiarze? W czym Ci to przeszkadza.


@husspol: Tam wyżej koledzy już podali sporo przykładów, a ja tak tylko uogólnię:
- zniechęcanie ludzi do krytycznego myślenia, wciskając im gotowe, dogmatyczne odpowiedzi (a ludzie ci budują społeczeństwo, które ma na mnie bezpośredni wpływ)
- uzurpowanie sobie monopolu na moralność, co utrudnia debatę na temat skomplikowanych kwestii etycznych
  • Odpowiedz
akby ci ktoś nie powiedział, to te wszystkie awaryjne tabsy zawsze były na receptę, ta była jedyna i to był jakiś patologiczny ewenement. To nie są cukierki, a najwięcej ich łykały paradoksalnei stare cipska w okolicach 30.


@wykopowiczka69: Jak ty się wyrażasz, gówniaro ze tak powiem. mam wątpliwości czy ty faktycznie jesteś kobieta czy tylko sie podszywasz. Mam juz prawie 50 lat, i tak, miałem potrzebę korzystania z antykoncepcji awaryjnej.
  • Odpowiedz
To nie są cukierki, a najwięcej ich łykały paradoksalnei stare cipska w okolicach 30


@wykopowiczka69: Znasz jakieś badania wykazujące, że kobiety brały (drogą) antykoncepcję awaryjną ot tak, bo im się gumki nie chciało założyć? Zdajesz sobie sprawę, że w przypadku potencjalnej wpadki (pęknięta gumka, zwymiotowanie tabletki anty) liczy się czas, i bieganie do lekarza po receptę ten czas nam zabiera? Twój argument brzmi tak samo jak mówienie, że aborcja farmakologiczna
  • Odpowiedz
Masz 50 i tak marne pojęcie o antykoncepcji? xD


@wykopowiczka69: Wykaż mi marne pojęcie o antykoncepcji, z czego twoim zdaniem ono wynika ? Że uważam ze awaryjna antykocnepcja powinan być dostępna bez recepty ?
  • Odpowiedz
@KomosaBiala: Był przecież robione badania nt tego kto faktycznie z tych tabletek korzysta, zaraz po tej całej śmiesznej aferze z ODEBRANIEM PRAWA DO ANTYKONCEPCJI i jakimś cudem 20latki potrafią założyć gumę w przeciwieństwie do 30stek. Kupują lepsze gumy czy łykają, jaka jest ich tajemnica?
Przestańmy z ludzi robić debili, po prostu są nieodpowiedzialni i tyle. Jak podejmujesz złe decyzje to ponosisz konsekwencje. Teraz mamy się pochylać nad każdą idiotką, która
  • Odpowiedz
Ekonomicznie:

- nie płaci w zasadzie podatków

- gigatnyczne dofinansowania z budżetu z nikłym społecznym skutkiem (w stosunku do poniesionych nakładów)

- ogromne darowizny od państwa, np nieruchomości. Ubożenie państwa, bogacenie kościoła

- księża zatrudnienia na etatach (kapelani, nauczyciele religii)


@
  • Odpowiedz
Księża płacą takie same podatki jak ja czy Ty. Kościół jako instytuacja charytatywna jest zwolniony z NIEKTÓRYCH podatków, ale są takie, które płaci. Nie płaci dokładnie tych samych, co np. kluby sportowe czy fundacje społeczne.


@wanderlust00: Nie chce mi się odpisywać na większosc bo akurat nie mam czasu. Odpiszę tylko na to, co jest największym kłamstwem. Kościół NIE JEST organizacją charytatywną. Owszem, prowadzi jakąs tam marginalną działalność, ale nie rozlicza
  • Odpowiedz
@Junpei1948: A co to za nagonka i prześladowania ateistów przez chrześcijan? xDD
PS: chyba dawno byłeś w kościele, bo jak długo żyję i byłem w kilkuset kościołach w moim życiu, to nigdy takich rzeczy z ambony nie słyszałem. Znam osobiście mnóstwo księży, nie tylko z kościoła ale także ze szkoły czy ze studiów i nigdy nie trafiłem na takiego, który miałby za cel zniszczyć ateistów. Ludzie wierzący mają w nich
  • Odpowiedz
@PDCCH: Zwolnienie z podatku od nieruchomości nie jest całkowite. Nie dotyczy np. budynków mieszkalnych księży, czy budynków wykorzystywanych w działalności gospodarczej. Grunty orne są gruntami wykorzystywanymi do działalności gospodarczej i musi być od nich płacony podatek. Poniżej artykuł z umowy:

Kościelne osoby prawne są zwolnione od opodatkowania i od świadczeń na fundusz gminny i fundusz miejski 24 , od nieruchomości lub ich części, stanowiących własność tych osób lub używanych przez
  • Odpowiedz
@wanderlust00 a co to jest kościół jak nie ludzie?


@gluptak_niebieskonogi: No tak, najłatwiej jest obwiniać wszystkich, bez konkretów. "To wina rządu!", "To wina kościoła!", "Państwo kradnie moje pieniądze!". Bo wtedy można na luzie to robić, nikt nie czuje się urażony, a Ty sama nie wiesz kogo winisz, więc winisz wszystkich.

Kościół to może być budynek, kościół to może być wspólnota wierzących, kościół to mogą być ludzie duchowni. Ale przeważnie
  • Odpowiedz
@husspol: ja osobiście brzydzę się magikami i sprzedawcami snake oil. Denerwuje mnie, że 'uświetniają' oni swą obecnością państwowe uroczystości. O kwestii pępowiny budżetowej nawet nie wspominam.
  • Odpowiedz
Jak podejmujesz złe decyzje to ponosisz konsekwencje. Teraz mamy się pochylać nad każdą idiotką, która nie potrafi sobie przykleić plastra bo liczy się czas?


@wykopowiczka69: Skąd przekonanie, że antykoncepcję awaryjną stosuje się zamiast zwykłej antykoncepcji? Wiesz w ogóle, jak ta tabletka działa?
  • Odpowiedz
To klauzula sumienia, a nie kościół półgłowku :D Za wszystkie swoje błędy będziesz obwiniał kościół?:D


@wanderlust00: Czyli za szkodliwe, bezpodstawne poglądy wykazywane przez członków mojego społeczeństwa nie mogę winić instytucji, która tych poglądów naucza?
  • Odpowiedz
1) Do jakich spraw dotyczących bezpośrednio Waszego życia wtrąca się Kościół Katolicki i w jakim wymiarze?


@husspol: Wszystko i cokolwiek związane z LGBT. Mało, że KK aktywnie ogranicza wolność takich osób, to jeszcze dokłada wszelkich starań, żeby nowe pokolenia również zostały wychowane w duchu homofobii i #!$%@?.
  • Odpowiedz