Wpis z mikrobloga

Przyjaciele! Kolejny już raz proszę Was o pomoc w odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań:

1) Do jakich spraw dotyczących bezpośrednio Waszego życia wtrąca się Kościół Katolicki i w jakim wymiarze? W czym Ci to przeszkadza.
2) Czy Twoim zdaniem Kościół Katolicki ma mandat społeczny do tych działań, jeżeli nie to dlaczego?

W drugim piję do ogólnie pojętej demokracji - w końcu to lud wybiera rządzących, wiedząc że będą oni współpracowali w mniejszym lub większym stopniu z KK.

Pozdrawiam Was gorąco i z góry dziękuję za merytoryczną dyskusję.

Oprócz ogółu w postaci tagu #bekazkatoli wołam imiennie moich najlepszych tutaj kumpli: @invisibleborder, @lakukaracza_, @Lipathor, @Nieprzyjazny_Ziemniak i @nektar_cebulowy a także @WielkaKultularnaRewolucjaPolska, @TurboDynamo i całą resztę.

Jestem też bardzo ciekaw Twojego zdania @gzres, ale nie chciałem wymieniać Cię w jednym zdaniu w moimi kumplami :)
  • 105
Do jakich spraw dotyczących bezpośrednio Waszego życia wtrąca się Kościół Katolicki i w jakim wymiarze? W czym Ci to przeszkadza.


@husspol: Ma ktoś jakąś wklejkę? Nie chce mi się na nowo listy układać bo to dłuuuuga lista.

Czy Twoim zdaniem Kościół Katolicki ma mandat społeczny do tych działań, jeżeli nie to dlaczego?


@husspol: Żadna organizacja nie mam mandatu na to by narzucać innym wolnym obywatelom świeckiego państwa jakiekolwiek ograniczenia czy
@husspol:
1. Słowo klucz - bezpośrednio. Musisz wyjaśnić co rozumiesz po przez bezpośrednio. Ja bezpośredniego wpływu raczej nie widzę, a przynajmniej nie jest on dla mnie znaczący. Natomiast pośrednie działania to już inna kwestia.

2. Słowo klucz - "mandat społeczny". Co przez to rozumiesz? Jeśli chodzi o demokrację - demokracja to nie tylko system wyboru większości, to również poszanowanie mniejszości, granie według zasad - np. nie uważam, żeby PiS miał sfałszować
1) Do jakich spraw dotyczących bezpośrednio Waszego życia wtrąca się Kościół Katolicki i w jakim wymiarze? W czym Ci to przeszkadza.


Ekonomicznie:
- nie płaci w zasadzie podatków
- gigatnyczne dofinansowania z budżetu z nikłym społecznym skutkiem (w stosunku do poniesionych nakładów)
- ogromne darowizny od państwa, np nieruchomości. Ubożenie państwa, bogacenie kościoła
- księża zatrudnienia na etatach (kapelani, nauczyciele religii)

Światopoglądowo:
- religia w szkole
- brak sensownej edukacji seksualnej
-
@husspol: KK to organizacja lobbujaca w interesie swoich wiernych. Im wiecej wiernych tym wieksze oddzialywanie KK, proste. To nie tak ze Kaczor zawarl tajny pakt w podziemiach Watykanu. Po prostu ludzie sa przywiazani do Kosciola (nawet jak nie chodza) wiec jego zdanie ma znaczenie dla politykow.

@lakukaracza_: ale panstwo juz ma taki mandat wiec Twoja uwaga jest naiwna as fuck.
@PDCCH: Ja bym dodał jeszcze jedną kwestię, chodzi mi o traktowanie osób niewierzących jak i ludzi innych wyznań jako ten "gorszy sort" do czego przyczynia się kościół, który swoimi nagonkami ukierunkowuje wiernych i nastawia ich przeciw takim osobom.

W Polsce nadal jak powiesz że jesteś osobą niewierzącą to w wielu przypadkach ludzie mają cię za jakiegoś odmieńca :P
@husspol:

1) Do jakich spraw dotyczących bezpośrednio Waszego życia wtrąca się Kościół Katolicki i w jakim wymiarze? W czym Ci to przeszkadza.

Płacę podatki które są pożytkowane również na KK a mogłyby być wydawane na bardziej użyteczne cele.

Nie podoba mi się ogromna siła lobbująca kościoła w polityce.
Partia rządząca podąża wraz z linią ideologiczna KK. Przez co w wielu przypadkach podejście rządu do 'ciężkich spraw' jest wręcz 1:1 podejściem kościoła
Do jakich spraw dotyczących bezpośrednio Waszego życia wtrąca się Kościół Katolicki i w jakim wymiarze?


@husspol: zakaz aborcji, tabletki dzien po tylko na zadanie, wolne niedziele na kosciol, branie pieniedzy z moich podatkow, blokowanie badan na komorkach macierzystych, religia - przedmiot nie majacy niz wspolego z nauka w szkole, blokowanie eutanazji, lobbowanie na rzecz partii popierajacych ta organizacje, #!$%@? sie w polityke, blokowanie malzenstw homoseksualnych i adopcji dzieci przez osoby homoseksualne,