Wpis z mikrobloga

Parkowanko na mordorze 2/10 nie polecam
486 opłata za holowanie samochodu + 40 parking + 100 mandat + taksówki na dojazd = łącznie ~700cbl
zaparkowałem sobie tutaj (teraz troszke inaczej wygląda ta okolica) jakby kogoś interesowało akcja odbyła się następująco:
1) dzwonię na 112 (powinienem na 986) z zapytajką czy mi czasem samochodu nie zholowali, pokierowali mnie na straż miejską na Klimczaka 4 (II oddział terenowy)
2) tam na pięterko przyjąć mandat i uiścić opłaty i tutaj ciekawostka: samochód odbiera się na Alejach Jerozolimskich 56B (bzdura totalna, że muszę jechać do innej lokalizacji odebrać furkę)
3) na parkingu pan z budki pokierował mnie do drugiej budki celem uzupełnienia kwitów, wskazał mi samochód i takietam
4) formalności zajęły max 15min natomiast z uwagi na dojazdy w godzinach szczytu dotarłem do domu 2h później (19:30)
z całej akcji pomimo bólu dupy o piniondz, jedyne co mogę powiedzieć, że obsługa pracowników straży miejskiej była 10/10 od momentu wejścia do budynku, do momentu wypisania mandatu/dopełnienia formalności/opłat,
wszyscy byli bardzo mili, pogodni i pomocni (pierwszy raz znalazłem się w takiej sytuacji, absolutnie nie wiedziałem co robić) także na nich nie ma co narzekać.

Podsumowując straciłem +/- 700cbl za tę samą kasę mógłbym:
- kupić Call of Duty Black Ops IIII ze wszystkimi dodatkami
- jeździć 3 tygodnie uberem do pracy
- zaopatrzyć się w 350 paczek Chochoszoków
- 70 czeropaczków żywca = 280piw (promocja w tesco jest)
- 35 francuzów w gumie #pdk
#warszawa #mordornadomaniewskiej #strazmiejska #pracbaza
P.....k - Parkowanko na mordorze 2/10 nie polecam
486 opłata za holowanie samochodu ...

źródło: comment_bguew4ZYl0sB2wtDsxi6LoA2efW7zdp5.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Przepiorek: punkt 2) - zgadzam się. Nie do pomyślenia żeby punkt odbioru aut był w samym centrum Warszawy. Powinien być gdzieś na tyłach lotniska Okęcie lub najlepiej w Raszynie gdzie autobus dociera raz na pół godziny żeby kierowca dokładnie zapamiętał że nie parkujemy w miejscach niedozwolonych.

¯\_(ツ)_/¯

Sam na 986 zgłaszam z dużą przyjemnością samochody zaparkowane na przejściach dla pieszych i gorąco liczę na to że słoma w przeciągu pół
  • Odpowiedz
@Przepiorek: Nie wygodniej bylo zaparkowac w Galerii? Stamtad to chwila. Chyba, że na dłużej przyjechałeś, ale i tak wyszłoby Ci taniej :P

Notabene - kiedy dostałeś mandat? Bo widziałem kręcących się w poniedziałek SM w tamtej okolicy :)
  • Odpowiedz
kiedy dostałeś mandat?

@xanat0s dzisiaj czyli we wtorek 09.10, na foci widać.

Bo widziałem kręcących się w poniedziałek SM w tamtej okolicy

@xanat0s: właśnie kurde jeszcze wczoraj na "mojej" miejscówce stało 5 samochodów, pewnie też je zholowali... co za przypadek :-)
  • Odpowiedz
to system jest zły, otóż zamiast tworzyć miejsca parkingowe (których jest zdecydowanie niewystarczająco) karze się kierowców którzy nie mają gdzie zaparkować ¯_(ツ)_/¯

@Przepiorek: Przecież mamy wolny rynek, nikt nie zabrania budować parkingów (ani udostępniać właścicielom biurowców miejsc) za pieniądze.
  • Odpowiedz
Ahhh ziomeczki jeszcze o jednej fajen akcji Wam nie wspomniałem:
odbierając służbowóz wystarczyło, że miałem przy sobie dokumenty od furki + dowód osobisty (zwyczajne potwierdzenie, że jestem obecnym kierowcą pojazdu)
Wychowany w komunie pierwsze co pomyślałem to, że potrzebuję jakiegoś potwierdzenia, że jestem pracownikiem firmy której samochód odbieram, więc pierwsze co to zadzwoniłem do szefa.


o fakturę też nie ma co się upominać bo przecież pracodawca nie wrzuci sobie tego w
  • Odpowiedz