Wpis z mikrobloga

Parkowanko na mordorze 2/10 nie polecam
486 opłata za holowanie samochodu + 40 parking + 100 mandat + taksówki na dojazd = łącznie ~700cbl
zaparkowałem sobie tutaj (teraz troszke inaczej wygląda ta okolica) jakby kogoś interesowało akcja odbyła się następująco:
1) dzwonię na 112 (powinienem na 986) z zapytajką czy mi czasem samochodu nie zholowali, pokierowali mnie na straż miejską na Klimczaka 4 (II oddział terenowy)
2) tam na pięterko przyjąć mandat i uiścić opłaty i tutaj ciekawostka: samochód odbiera się na Alejach Jerozolimskich 56B (bzdura totalna, że muszę jechać do innej lokalizacji odebrać furkę)
3) na parkingu pan z budki pokierował mnie do drugiej budki celem uzupełnienia kwitów, wskazał mi samochód i takietam
4) formalności zajęły max 15min natomiast z uwagi na dojazdy w godzinach szczytu dotarłem do domu 2h później (19:30)
z całej akcji pomimo bólu dupy o piniondz, jedyne co mogę powiedzieć, że obsługa pracowników straży miejskiej była 10/10 od momentu wejścia do budynku, do momentu wypisania mandatu/dopełnienia formalności/opłat,
wszyscy byli bardzo mili, pogodni i pomocni (pierwszy raz znalazłem się w takiej sytuacji, absolutnie nie wiedziałem co robić) także na nich nie ma co narzekać.

Podsumowując straciłem +/- 700cbl za tę samą kasę mógłbym:
- kupić Call of Duty Black Ops IIII ze wszystkimi dodatkami
- jeździć 3 tygodnie uberem do pracy
- zaopatrzyć się w 350 paczek Chochoszoków
- 70 czeropaczków żywca = 280piw (promocja w tesco jest)
- 35 francuzów w gumie #pdk
#warszawa #mordornadomaniewskiej #strazmiejska #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_bguew4ZYl0sB2wtDsxi6LoA2efW7zdp5.jpg
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Przepiorek: przecież to co napisałeś o tym że nie budują nowych parkingów jest bez sensu
bo zamiast budować więcej miejsc parkingowych powinno się dążyć właśnie do zmniejszenia liczby samochodów w miastach, a nie do ich zwiększania
miasta nie są z gumy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Przepiorek: chodzi o samą przepustowość, przy pewnej ilości samochodów poruszanie się nimi jest dramatyczne,
dlaczego sądzisz że ciągle budowanie nowych parkingów w centrach miast jest dobrym rozwiązaniem?
@Przepiorek: ty sie ciesz ze w polsce ci samochod "zajumali"
W paryzu bylem z 5 lat temu, wychodze rano z hotelu (centrum) a tu mojego samochodu nie ma. XD zadnej informacji, nic.
Myk do recepcji o pomoc, zadzwonili, powiedzieli gdzie mam isc... nie polecam XD ja po francusku tyko "omlete du fromage", francuzi po angielsku ani be ani me... ok140eur przyjemnosc kosztowala
@Przepiorek: jeżeli parkujesz tam tylko okazyjnie to polecam płatne parkingi (np. na Konstruktorskiej) lub Galerie Mokotów. Warto zapłacić i mieć spokój. Jeżeli parkujesz w okolicy codziennie to mogę tylko współczuć :D (ew. możesz kupić miesięczny abonament na takim parkingu)
Przecież obok masz GM... 4 godziny za darmo... a skrzyżowanie dalej darmowy parking przy Wilanowskiej (za Shellem). Mandat słuszny za zawalanie drogi.