Wpis z mikrobloga

Klepałem kali jeść całe życie, chciałem się poduczyć podstaw gramatyki (A1) i mam problem, że przykładowe zdania są dla mnie nie intuicyjne. Przykład "to be". Sama reguła odmiana prosta. Ale przykłady:
I'm interested in art. - Jestem zainteresowany w (?) sztuką.
I'm 22. - Jestem 22?
My name is Lisa - moje imię jest Lisa.
I'm cold - jestem zimny (a z tego co rozumiem brzmi to "jest mi zimno")

Domyślam się znaczenia tych przykładowych zdań, tylko nie rozumiem, dlaczego są w taki sposób konstruowane.
Trzeba tego uczyć się na pamięć, czy są do tego regułki?
Bo ja tłumaczę sobie zdania na zasadzie słowo po słowie (trochę #angielskiztuskiem ) a jak coś nie brzmi, to zakładam, że jest to jakaś inna reguła lub wyjątek.

Chodzi o to, że jeszcze jak przeczytam, to zrozumiem raczej dobrze, gorzej jak ja będę miał wyprodukować takie zdanie to raczej w ten sposób nie sformułuje.

#angielski #angielskizwykopem
  • 12
@rubyycon: jasne, to dobry pomysł. Chciałem najpierw załapać podstawy i potem szlifować z kimś rozmowy i nie płacić za czytanie razem książki.
No i też, żebym nie był poprawiany w rozmowie co chwila z braku wiedzy - bo i sam wtedy nie nadążę z poprawianiem siebie na bieżąco i nie zapamiętam. Chociaż może źle to sobie wyobrażam - nie byłem jeszcze na prywatnych lekcjach
@Lewo Nie zawracaj sobie tyłka regułkami bo nie wiem czy to przyniesie dobre efekty. Oswajanie się z językiem to podstawa. Czytaj i słuchaj tak dużo jak możesz. Czasów tez się poucz ale bez przesady, nie o to chodzi. W końcu ciebie jako niemowlaka nie uczyli zasad języka, potrafisz mówić bo słuchałeś ludzi z otoczenia.

Ja się angielskiego nauczyłem tylko dzięki internetowi. Na początku mało rozumiałem, ale z czasem było coraz lepiej.
@GetRekt: jak tworzę zdanie po angielsku i nie znam "gotowców" to nie znam innej metody jak pomyślenie po polsku i przetłumaczenie (zgodnie z gramatyką angielską).
@Lewo: Jeśli zrobisz tak za granicą, to prawdopodobnie Cię zrozumieją, ale będzie to mówienie w stylu Kali być, Kali jeść. Jeśli chcesz mówić poprawnie to ucz się zwrotów, fraz, przykładów. Klep ćwiczenia, w końcu zrozumiesz gramatykę angielską. Inna metoda jest taka: Nauczyć się języka tak, żeby nie tłumaczyć stricte z polskiego, tylko zrozumieć sens zdania i stworzyć go od nowa po angielsku.