Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zrobić prostą illustrację wektorową w #excel

Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę odnaleźć opcji wycinania, spawania, części wspólnej, czyli typowego narzędzia wektorowego (odpowiednik w #illustrator - okno "pathfinder").
Bez tego nie da się zrobić poważniejszego obrazu, a wiem że ta opcja jest bo excel ma mocne możliwości ilustracyjne, biorąc pod uwagę że to arkusz kalkulacyjny (mój ulubiony program z office'a. Reszta jest tak nieintuicyjna że szok. Word to chyba mistrz tandety, jak chcesz zrobić coś więcej niż podanie o podwyżkę :D).

Excel z pakietu Microsoft Office Proffesional Plus 2013.

#pytanie #pytaniedoeksperta #grafikawektorowa #grafikakomputerowa
Sandman - Potrzebuję zrobić prostą illustrację wektorową w #excel

Problem polega n...

źródło: comment_tcvoBrfZUdWdulwvM2nDK7iYGVeM2hT4.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Sandman:
Ziom, Excel to arkusz kalkulacyjny a nie program do grafiki wektorowej. Nawet jak ma jakieś podstawowe możliwości operowania na grafikach wektorowych to do dedykowanego softu się nie umywa.
Bitmap też się nie rysuje Excelem, mimo, że można kolorować komórki jak piksele. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Polinik: Po pierwsze... Nie wiesz nawet jak się mylisz. Excel to wszechstronne narzędzie matematyczne, z warstwą programistyczną, a to w połączeniu z możliwościami graficznymi daje możliwość wizualizacji operacji na liczbach czy pewnych symulacji. Zaszła ignoracyjna reakcja z twojej strony.

Po drugie. Potrzebuję użyć excela, bo to dokument na potrzeby zawodowe, i ma on łączyć w sobie rodzaj prostego formularza, na bazie schematycznej grafiki (dla wygody użytkowania) oraz oddawać od razu raport
  • Odpowiedz
@Sandman: Ja nie mówię, że się nie da w Excelu, pewnie wszystko się da -- skoro nawet jest silnik 3D oparty w całości na Excelu.
Mówię tylko, że da się prościej robić takie rzeczy w dedykowanym sofcie -- będzie wymagany mniejszy nakład pracy, umiejętności i czasu.

Na upartego pewnie nawet mógłbyś soft do edycji wideo zastąpić Excelem z VBA -- ale po co?
  • Odpowiedz
@Polinik: Chyba jednak nie doczytałeś, bo jasno napisałem - to najlepsze narzędzie do tego co potrzebuję aktualnie zrobić w pracy, na oprogramowaniu do którego - aktualnie - mam dostęp.
I nie znam softu, w którym mógłbym zrobić to prościej - w formie jaką chcę uzyskać.
  • Odpowiedz