Wpis z mikrobloga

Jaka optymalna temperatura serwowania piwa takiego jak Omnipollo Gideon's Pancake Stack? Schłodzić go chociaż lekko czy pokojowa najlepsza?
#piwo #craftbeer
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marmite: nie ma czegoś takiego, jak zabicie smaku. Może go co najwyżej stłumić, acz to bardziej aromat. Zmienią się też pewnie proporcje różnych składowych smaku i aromatu, fajnie się to potrafi zmieniać na przestrzeni czasu i temperatury.
  • Odpowiedz
nie ma czegoś takiego, jak zabicie smaku

@AbaddonLincoln: cóż, pytam, bo nie bez powodu piwa-szczyny za dzieciaka piło się maksymalnie zimne, żeby nie czuć jak obrzydliwe są ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam wrażenie, że w zbyt zimnym piwie po prostu przestajesz czuć smak, a czujesz tylko zimno. Tak czy inaczej, kupiłem sobie to piwko w nagrodę za napisanie pracy magisterskiej i za tę cenę nie chcę,
  • Odpowiedz
@Marmite: przy zimnym uwolni się mniej aromatu, a chłodzenie koncerniaków pomaga ukryć wady. Na moje serwuj jak stouta około 12-14, jak nie zamierzasz wypić na raz, to się fajnie otworzy :D.
  • Odpowiedz
@erwit: weryfikacja powiązań pomiędzy słownikiem Wordnet a Wikipedią\* poprzez crowdsourcing w formie gry a la teleturniej. Tak w skrócie :)
@AbaddonLincoln: jak nie mają? Właśnie mają i trzeba te "walory" zabić, żeby to się w ogóle dało pić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

\*powiązania te zostały utworzone w ramach innej pracy kilka lat temu
  • Odpowiedz