Wpis z mikrobloga

Jest możliwe przejście gry ze statami 4 4 4 8 10 10? Do tego pakowanie w skille społeczne, crafting i lore? Chcę zwiedzić świątynie i zbadać tajemnice starej technologii bez walki i bez problemu z eksploracją. Próbowałem grę przejść hybrydą assasynem i niezbyt mi to wyszło. Jestem na samym końcu gry i w świątyni nie jestem w stanie ani walczyć ani gadać odpowiednio wydajnie, żeby przepchnąć fabułę dalej. Strasznie frustrujące jest to, że lore jest taki ciekawy, a nie masz dostępu do większości zawartości jak nie jesteś typowym loremasterem.
#ageofdecadence #crpg #rpg
  • 6
@G-R-B: jasne że jest, ale jak grasz non-combat postacią to albo streetwise albo perswazję musisz mieć wysoko, zazwyczaj jak jest skill-check na przegadanie kogoś to jeden z tych dwóch. Po jakimś czasie będziesz wiedział jaki skill jest potrzebny przy jakiej interakcji.
@UrbanHorn: Tylko pytanie czy niski dex umożliwi spenetrowanie wszystkich ruin. Może być problem ze wspinaczką, ale chyba percepcja jest ważniejsza do dostrzegania różnych szczegółów.
@G-R-B: Nie. Tak z doświadczenia ci powiem, że żeby odkryć wszystko, najlepsze są staty 4 7 5 7 8 9 ale to jest meta gaming i musisz znać wszystkie skill-checki. 7 dexa i 5 wytrzymałości (lub na odwrót), 7 percepcji + hint od Fenga za pomoc (wymagana wysoka charyzma) inaczej 8 percepcji bez jego pomocy i 8 inta jest potrzebne żeby zrobić the abyss.

Ogólnie najlepiej na początku po prostu sobie
@G-R-B Żyjesz! Byłem pewien, że zaginąłeś w podziemiach Might & Magic Book One! Jak tam Ci poszło? AoD? Widzę, że znowu szukasz guza ;) Twoje zdrowie!
@kurp: Przeżyłem! Póki co lochy M&M czekają lekko przykurzone, ciężki to jest orzech do zgryzienia, ale nie powiedziałem ostatniego słowa! Teraz sobie gram na zmianę w Kingdome Come i AoD. Czasem też pogrywam w klimatyczne mmo twórcy Ultima Online, czyli - Shroud of The Avatar. Polecam ten tytuł serdecznie i propaguję, bo Polaków gra niewielu, a gra to takie drewno w starym stylu, ale jakie złożone, piękne i klimatyczne (dodatkowo brak