Wpis z mikrobloga

Oficjalnie rozpoczalem procedure wyjscia z tej organizacji jaka jest kosciol katolicki.

W pierwszej kolejnosci musialem podjechac do kosciola, gdzie bez mojej zgody, wykorzystujac moja nieswiadomosc z uwagi na wiek, z pogwalceniem art. 53, ust. 6 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zostalem ochrzczony i tym samym zapisany do tej organizacji.

Pani siedzaca w kancelarii parafialnej byla przekonana, ze zaswiadczenie biore do bierzmowania. Gdy zaprzeczylem i powiedzialem, ze do apostazji zapadla grobowa cisza. Nastepnie powiedziala, ze wiaze sie to z ekskomunika i nie bede mogl liczyc na katolicki pogrzeb.

Wzialem dokument, podziekowalem i wyszedlem stamtad.

#apostazja #bekazkatoli
  • 48
Żadna bzdura. Już w czasach apostolskich stosowano chrzest całych domów. Tak właśnie wraz z całym domem


@meres: No wlasnie bzdura, bo wyciągasz zbyt dsleko posunięte wnioski ze sformułowania "z całym domem", które wymienione w kilku miejscach nie oznacza, że były tam bezrozumne dzieci. W tych konkretnych przypadkach nie sposób tego stwierdzić, dopowiadasz to sobie.

Natomiast w wielu kluczowych i klarownych miejscach (w ogóle z kontekstu całego Nowego Testamentu) jasno wynika,
@Regis_II Nie oznacza, że były, ale nie oznacza też, że nie były. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że były. W pierwszych gminach chrześcijańskich zaczęto już chcic dzieci, przyjmując za porękę ich wiary wiarę rodziców. I tak jest do dziś. Dziecko gdy dorośnie, wybierze, czy chce podążyć drogą wiary czy ją porzucić.
Piotr pisał to do ludzi, którzy nie byli chrześcijanami, ale byli zainteresowani nauką Jezusa.
No i kiedy taki świadomy chrzest miałby nastąpić?
@Viarus_: no i elegancko, bardzo popieram ten ruch. Sam ostatnio myślałem wypisać się z KK, tylko wydawało mi się że zrobię to w jeden dzień w parafii chrztu, niestety okazało się że robią pod górkę. Czekam teraz na chwilę wolnego i załatwiania sprawę. Mam jedynie inne podejście odnośnie ślubu, sam nie potrzeubje mieć ślubu katolickiego, ale jeżeli moja luba będzie chciała ślubu w KK to wezmę go jako ateista.
Nie oznacza, że były, ale nie oznacza też, że nie były.


@meres: Aha. Czyli:

jak czegoś nie wiemy w kwestiii chrztu, ale potrzebujemy jakiegoś argumentu, żeby podbijać i chrystianizować pogańskie ludy, to znajdźmy jakiś niejednoznacny fragment biblii i doipszmy sobie do niego teologię".


Kierując się tąlogiką trzeba być konsekwentnym. "i cały jego dom" oznacza jego koty, psa, trzy myszy oraz bydło". Z resztą nie zdziwiłbym się, skoro w katolicyzmie istnieje przykładoowo