Wpis z mikrobloga

  • 273
Oficjalnie rozpoczalem procedure wyjscia z tej organizacji jaka jest kosciol katolicki.

W pierwszej kolejnosci musialem podjechac do kosciola, gdzie bez mojej zgody, wykorzystujac moja nieswiadomosc z uwagi na wiek, z pogwalceniem art. 53, ust. 6 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zostalem ochrzczony i tym samym zapisany do tej organizacji.

Pani siedzaca w kancelarii parafialnej byla przekonana, ze zaswiadczenie biore do bierzmowania. Gdy zaprzeczylem i powiedzialem, ze do apostazji zapadla grobowa cisza. Nastepnie powiedziala, ze wiaze sie to z ekskomunika i nie bede mogl liczyc na katolicki pogrzeb.

Wzialem dokument, podziekowalem i wyszedlem stamtad.

#apostazja #bekazkatoli
  • 48
  • Odpowiedz
via Android
  • 13
@Gilbert_Prukwa: owszem. Ale odpowiadajac jeszcze na zadane pytanie: chce zyc w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Jesli w przyszlosci pojawi sie kobieta i bedzie chciala wziac slub koscielny, to szybko utne ten pomysl mowiac ze jestem apostata. I wtedy albo chce zyc ze mna, albo w trojkacie z wymyslonym bozkiem.
  • Odpowiedz
  • 2
Jak dla mnie trochę szkoda zachodu sam do kościoła nie chodzę i mam w to #!$%@? a to gdzie mnie pochowaja to co mnie to obchodzi i tak już żył nie będę. Na siłę pokazywanie jaki to na jestem anty
  • Odpowiedz
@Viarus_: Jak będziesz zanosił dokumenty i "łapał" proboszcza, to nie daj sobie wejść na głowę i trzymaj ich krótko, bo będą ci wciskać kit, że on nie jest przeszkolony do przyjmowania takich dokumentów albo, że ksiądz w delegacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak będzie ci gadał, że on się śpieszy i masz kiedy indziej przyjść, to sprawdź, czy nie ma gdzieś tabliczki "kancelaria otwarta dla parafian
  • Odpowiedz
@Viarus_ Pogrzebem się nie przejmuj. Przychodzi ksiądz w czarnym wdzianku, #!$%@? standardowe farmazony, rodzinie się nie da wypowiedzieć jaki byłeś w porządku, polecę woda trumnę aby szybciej zgnila i cie zasypia. Do tego rodzinka co roku dostanie rachunek że jak nie zapłacą za twoją kwaterke to na miejsce jest 10 Ukraińców. Takie życie
  • Odpowiedz
przynajmniej zyje w zgodzie ze swoimi przekonaniami i prostuje to, co moja rodzina zrobila jak bylem w wieku niemowlecym


@Viarus_: Wedug Bibllii kazdy ma swobodne prawo do podejmowania dycyzji tego typu. Dlatego chrzest niemowląt jest całkowitym pogwałceniem zasad chrześcijaństwa. Tak jak wiele rzeczy w katolicyzmie.
  • Odpowiedz
@Regis_II: Według Biblii, św. Piotr i Apostołowie w ogóle chrzcili dzieci. Cóż, najniewyraźniej byli za mało "chrześcijańscy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Według Biblii, św. Piotr i Apostołowie w ogóle chrzcili dzieci. Cóż, najniewyraźniej byli za mało "chrześcijańscy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@meres: bzdura. Musisz zweryfikować ten pogląd.
  • Odpowiedz
@Regis_II: Żadna bzdura. Już w czasach apostolskich stosowano chrzest całych domów. Tak właśnie wraz z całym domem została ochrzczona Lidia (Dz 16, 15). Czytamy też, że strażnik więzienia w Filippi został ochrzczony z całym domem (Dz 16, 33). Podobnie św. Paweł ochrzcił cały dom Stefanasa (1Kor 1, 16). Wyrażenie "cały dom" oznacza wszystkich domowników: całą rodzinę i służbę, także małe dzieci i niemowlęta, a nawet niewolników (jeżeli byli w domu).
  • Odpowiedz