Wpis z mikrobloga

Kogo witam, kogo goszczę trzeciego dnia "uprawy" mrówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem dziś plan przedstawić wam królową tego zakładu pracy ALE stała się rzecz niespodziewana XD Gdy to zobaczyłem zacząłem płakać, na to zbiegła się rodzinka i pyta "Derd co się stało?", pokazuję i oni też w płacz, na to sąsiadka wbija z buta do nas z bratem wujka dziadka brata ciotecznego i też w szoku co się stało zobaczyli to i też w płacz #heheszki

Nie trzymając Was w niepewności zobaczyłem dziś całkowicie nową mrówkę w rodzinie XD widocznie jej faza rozwoju przeszła w imago (profesjonalna nazwa) z fazy poczwarki, można poznać że jest świeżo narodzona gdyż jej pancerz nie jest jeszcze tak utwardzony i nie ma koloru docelowego. Radość towarzysząca odkryciu że w formikarium jest nowe życie, nie do opisania XD plus chyba jest to znak że mrówkom tu dobrze dalej będą się rozwijać XD

Ogólnie to w nocy też zmieniła się lokalizacja niecki rozrodczej ale to w następnym odcinku :D

Kogo interesują mrówki niech śledzi tag #mirkomrowki , pikantne szczegóły, zwroty akcji i jazda bez trzymanki tylko tutaj XD

Pytanie do ekspertów hodowli mrówek: ! Nie ukrywając nie zapewniłem sobie białka, wyczytałem że mój gatunek nie specjalnie przepada za miodem chcę im dać żółtko jajka, pytanie zatem : dobry pomysł a jeśli tak to ile tego żółtka dać? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

#zwierzaczki #zwierzeta #hodowlamrowek #leksykonrobactwa i taki troszkę #smiesznypiesek
Derd - Kogo witam, kogo goszczę trzeciego dnia "uprawy" mrówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem ...

źródło: comment_NM5PRzkoKnEBt8dnvYXc0EflIpkqdXlZ.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@Derd: tak mnie teraz zastanawia jedna rzecz, bo na yt tez był hype na te mrówki, wszyscy je kupowali i nagrywali, ciekawe co zrobili z tymi mrowkami gdy juz wyświetlenia przestały sie zgadzać.
  • Odpowiedz
@Derd: A czy mrówki kontrolują jakoś swoją populację? Jakieś chemtrails w postaci trutki na mrówki lub brak leku na ophiocordyceps unilateralis? Co w razie przeludnienia ich świata? (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@salvatore13: Ciężko z czasem, generalnie myślałem o kilku innych formach przedstawienia ich życia ale póki co tylko zdjęcia będą.
@szymoker: no lepiej pewnie ale mniejsza satysfakcja, docelowo zapewne kupię im mącznika młynarka ;)
  • Odpowiedz
@tomeczek11: Nazwę ją Twoim nickiem jeśli pozwolisz i będę kochał do końca jej mrówczych dni xD
@SzlachcicPolny: Jak zaczną nosić złote łańcuchy to zacznę się martwić :(
@umowiony_znak_sygnal: Póki co żadna nie uciekła, producent gwarantuje niby że tak będzie zawsze (chyba że sam zostawisz im drogę ucieczki) .

Co do powiększenia to fakt okazało się że zamiast powiększyć to tylko wyciąłem i wkleiłem, ot taki fail
  • Odpowiedz
@Derd na tej całej arenie powinieneś wrzucić jakąś przeciwwagę dla mrówek. Jakiegoś żuka czy innego POTĘŻNEGO owada, który stanowił by dla nich zagrożenie
  • Odpowiedz