Wpis z mikrobloga

Ej słuchajcie mam problem bo dostaje smsy że jestem jakąś Klaudią Pawlin i wzięłam kredyt a wcale go nie brałam bo mam 15 lat. Wczoraj odebrałam pewien telefon i sie przewinęła taka rozmowa:
-Pani Klaudio niech pani nie ucieka od zapłaty od tego nie da się uciec
-Nie jestem żadną Klaudią, nie mogłam wziąć kredytu bo mam 15 lat
-Pani Klaudio niech sie pani czasem nie przestraszy jak tam do pani wpadnie czasami policja. I sie rozlaczyl. Co mam zrobić, mam telefon na abonament.
#pomocy
Pobierz V.....l - Ej słuchajcie mam problem bo dostaje smsy że jestem jakąś Klaudią Pawlin i ...
źródło: comment_dLlLsxzu3HFUAPLiyB4cn6rEFUPR8xYx.jpg
  • 37
@Virriel Typowe dla Play, dali ci numer po jakiejś osobie która była niewypłacalna. Babcia miała to samo, tylko do noej dzwoniła kancelaria adwokacka i mówili, że jest jakąś Elą. Musisz dzwonić do Play i wyjaśnić sprawę

A co jeżeli nic z tym nie zrobię? Namierzą mnie? Serio się boję :/
@Virriel: daj matce/ojcu/opiekunowi prawnemu numer telefonu, z którego dzwonią. Niech tam zadzwoni i opisze sytuacje, stanowczo twierdząc że nie jesteś żadną Klaudią i jeśli jeszcze raz taki telefon będzie miał miejsce to złożycie zawiadomienie o nękanie. Robiłam praktyki w takiej firmie windykacyjnej (nie ja dzwoniłam nękać ludzi) i ww. powinno pomóc ( ͡º ͜ʖ͡º)
Sama też dostawałam wiecznie telefony z Alior Banku w Przasnyszu że jestem
@Virriel Sprawa nie jest poważna i nie ma się czego bać, kwestia tylko odziedziczonego numeru telefonu po osobie, która jest dłużnikiem. To, że do Ciebie dzwonią jest związane wyłącznie z numerem, nie posiadają Twoich innych danych. Z racji, że jesteś niepełnoletnia, najlepiej żeby rodzic zadzwonił do nich i zgłosił im, żeby sobie odznaczyli w systemie, że numer jest nieaktualny.
@Virriel: Miałem podobnie w wieku 16-17 lat, typek mnie straszył, bo faktury za materiały nie zapłaciłem xD
A dwa lata temu wydzwaniali i szukali pani Agnieszki, bo widocznie miała długi. Trzeba ich po prostu dobitnie #!$%@?ć i dać do zrozumienia, że to nie ta osoba i wtedy sobie dają spokój.