Wpis z mikrobloga

Gdańsk, cmentarz na Zaspie.

Spoczywa tu 10-letnia Erwina Barzychowska. Mała, niewinna dziewczynka, której jedyną zbrodnią było to, że znalazła się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie - rodzice nie zdążyli jej ewakuować z zaatakowanej przez niemieckich bandytów Poczty Polskiej. Gdy zapłakana 10-latka wybiegła z budynku, podszedł do niej Niemiec i spokojnie puścił jej w twarz strumień ognia. Tak, miotaczem ognia w małe, wystraszone dziecko. Mała Polka konała przez 7 tygodni.

Spoczywają tu pozostali obrońcy polskiej poczty, również spaleni żywcem - jak naczelnik poczty Józef Wąsik, lub zastrzeleni - jak dyrektor Jan Michoń, z białą flagą w dłoni, zastrzelony podczas kapitulacji. Ich jedyną zbrodnią było to, że mieli czelność zachować się jak mężczyźni i bronić ojczyzny napadniętej przez niemieckich bandytów i sadystycznych morderców.

Spoczywa tu Roman Ogryczak, polski działacz patriotyczny, prezes Gminy Polskiej w Gdańsku, który został aresztowany i zmarł w wyniku tortur - miał zmasakrowaną twarz i wybite oko.

Nie ma tu miejsca na wypisywanie wszystkich spoczywających tu Polaków, wymordowanych przez niemieckich zbrodniarzy. To temat na osobny wpis.

Kilka lat temu ktoś podpiłował znajdujący się na tym cmentarzu drewniany krzyż.
Cisza. Prezydent Adamowicz nie pojawił się na miejscu, nie zwołał konferencji.

W maju 2017 ten sam krzyż został podpalony.
Cisza. TVN nie przyjechał, nie zrobił reportażu o odradzającym się jak w czasach komuny ,,antychrześcijanizmie".

Pół roku później, 17 października, krzyż został podpalony ponownie, tym razem już starannie. Podjęto decyzję o odpiłowaniu krzyża i usunięciu go z cmentarza.
Cisza. 99% z was dowiaduje się tego w tej chwili, ode mnie. A nie rok temu z mediów.

Początek stycznia 2018, na tym samym cmentarzu zdewastowano... 38 betonowych krzyży tworzących ogrodzenie.
Cisza. Nie było Adamowicza, nie było TVN, nie było Radia Zet, nie było nagonki w prasie, nie pojawił się ani jeden rabin. Nikt nikogo za nic nie przepraszał.

Kiedy kilka dni temu jakiś wariat (leczony psychiatrycznie) wybił szybę w synagodze, byli wszyscy. Adamowicz, TVN, rabinowie, przedstawiciele gmin żydowskich, przedstawiciele Kościoła, przeprosiny, kajanie się. Wybitą szybę wstawiono uroczyście, na oczach kamer, kilkadziesiąt godzin po wydarzeniu.

Po spalonym krzyżu na cmentarzu w Gdańsku stoi puste miejsce. Rok po spaleniu.

To Twój kraj, to Twoja rzeczywistość.

Źródło: https://www.facebook.com/razproza/photos/a.1645736702304423/2210160592528695/

#gdansk #historia #katolicyzm #chrzescijanstwo #patriotyzm #4konserwy #tvn24 #radiozet #ciekawostki
L3stko - Gdańsk, cmentarz na Zaspie.

Spoczywa tu 10-letnia Erwina Barzychowska. Ma...

źródło: comment_wDvkQZXMO1r4xvtZ6UotKU3OaOlljue8.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
@Elaviart nie mój drogi to jest pokaż słabości z naszej strony i pokaz siły z ich strony i tylko o to tu chodzi a nie o urażone serduszka biednych małych Żydów. Jeśli przyjeżdża prezydent miasta nie jest to Pcim Dolny a Gdańsk i przepraszam za wybitą szybę. Wybito szybę Anię spaloną synagogę to coś jest bardzo bardzo nie tak z naszym krajem bo jest to zwyczajne jego upokorzenie
  • Odpowiedz
@Ksjajomi: przyjeżdża tam gdzie jest szum. Czego w tym nie rozumiesz? Jest pierdylion spraw o których się nie mówi i tak prezydent nie przyjeżdża. Pojedzie tam gdzie głośno i musi zareagować.
  • Odpowiedz
@L3stko: Standardowe podwójne standardy:
* znieważ, napluj, spal czy jakkolwiek inaczej zniszcz krzyż to hipokryci będą tłumaczyć to jako wolność artystyczną,
* znieważ, napluj, spal czy jakkolwiek inaczej zniszcz gwiazdę Dawida to hipokryci będą tłumaczyć to jako antysemityzm.
  • Odpowiedz
Z tego co słyszałem to osoba, która rozbiła okno w synagodze zrobiła to samo pół roku temu z jednym z witraży w kościele i wtedy nikt o tym nie słyszał a o synagodze trąbili wszędzie, gdzie się dało.
  • Odpowiedz
Czyli jak zwykle, Polakom można przewracać i podpalać krzyże i w sumie nic takiego, jak pejsatym szybę wybiją to wszystkim #!$%@?. Standard, w takich chwilach sami we własnym kraju jesteśmy traktowani jak ludzie 3 kategorii.
  • Odpowiedz
@L3stko: wykorzystywanie ludzkiej tragedii do robienia prawackiej polityki - nie było tvnu, ale też nie było rządu i innych, więc wtf o te przypieprzanie się do czegoś co nie ma jakiegokolwiek związku
  • Odpowiedz
@Ksjajomi: I nie odpowiedziałeś na zadane pytania, a jakbyś to robił w takiej kolejności jak pytałem to na pewno byś załapał i nikt by się nie musiał powtarzać ani doprecyzowywać. No bo skąd to przeświadczenie o pokazie siły? Międzynarodowe Żydostwo postanowiło pokazać siłę wzywając prezydenta Gdańska do przeprosin za wybitą szybę? xD

No na pewno Żydzi z Izraela (czy tam z USA, nie jestem pewien gdzie według teorii spiskowych jest
  • Odpowiedz
@vitek6 do Żydów zawsze przyjedzie, zakład? Nawet jak im ktoś torebkę z gównem podrzuci pod synagogę. zresztą trzeba być ślepym żeby nie widzieć że obie główne opcje polityczne i PiS i PO wkoło Żydów latają jak księżyc wokół Ziemi. O notorycznych wycieczkach do Izraela po instrukcje jak rządzić nami Polakami nie wspomnę. Nie jest to przypadek i nie ma czego bagatelizować. to smutna Rzeczywistość w której we własnym kraju jesteśmy obywatelami
  • Odpowiedz
Czy wolno tylko narzekać na prywatne media, które nie mają żadnego obowiązku ani misji?


@jamnig: To jest narzekanie na media, które udostępniały informację o zbitej szybie. Pokazanie ich hipokryzji.
  • Odpowiedz
@Ksjajomi: oczywiście, że tak bo Żydzi mają wielkie wpływu na świecie i musimy z nimi współpracować. Do tego "konflikt" jest teraz na czasie więc warto się pokazać.
  • Odpowiedz
@Elaviart za mało xd w twoich wypowiedziach i sugestii o spiskach których rzekomo nie ma. natomiast wybilj szybę w kościele.; Zobacz jaki będzie raban. Czy Wyborcza Napisze artykuł? Może Watykan będzie się domagał satysfakcji?

To że prezydent Gdańska upodlił nasz kraj uczestnicząc w takiej hucpie powoduje jedynie że można teraz wkleić zdjęcie z tego wydarzenia i podpisać "Prezydent Gdańska przeprasza za polski antysemityzm" a do szarych mas w Izraelu trafia taki
  • Odpowiedz
Śpieszę z wyjaśnieniami, dlaczego we wpisie dodałem tag #radiozet. Głównie przez pośpiech. Pierwotnie wpis otrzymałem od kolegi i był on na profilu [pitupitu](https://www.facebook.com/PituPitu4Xmas/posts/1050021941835553?) gdzie na samym końcu jest napisane:

TVP Info, byliście? PolskieRadio24.pl?


Mój wpis oparłem o pierwotne źródło ,gdzie takiej adnotacji nie było ale ja podświadomie dodałem tag. Bardzo przepraszam "zawołanych".
  • Odpowiedz
* znieważ, napluj, spal czy jakkolwiek inaczej zniszcz krzyż to hipokryci będą tłumaczyć to jako wolność artystyczną,

* znieważ, napluj, spal czy jakkolwiek inaczej zniszcz gwiazdę Dawida to hipokryci będą tłumaczyć to jako antysemityzm.


@MiKeyCo: dobry chochoł
  • Odpowiedz
@Ksjajomi: Nie wiem czego mogłeś nie zrozumieć

Jak pisałem - Żydzi są dumnym narodem, który potrafi zadbać o swój interes. Obrażono ich, więc domagali się przeprosin, które honor nakazuje uznać.

Porównanie ze mną wybijającym szybę w kościele kompletnie nieadekwatne - nie jestem antyklerykałem czy choćby przedstawicielem narodu innego niż Polska z dominującym w niej katolicyzmem, wiec nie zrobiłbym tego w imię jakichś szowinistycznych wobec kościoła poglądów. Trudno więc spodziewać się podobnej reakcji nawet gdyby Kościół Katolicki potrafił chociaż w połowie tak dbać o własny interes jak żydostwo.

powoduje jedynie że można teraz wkleić zdjęcie z tego wydarzenia i podpisać "Prezydent Gdańska przeprasza za polski antysemityzm" a do szarych mas w Izraelu trafia taki
  • Odpowiedz
@L3stko Jestem z Gdańska, mieszkam w Gdańsku. Historie poczty oczywiście znam, byłem w muzeum. Pierwszy raz słyszę o tej akcji z cmentarzem, szacun że o tym piszesz dziękuję Ci.
  • Odpowiedz
@Elaviart widzisz kolego tak starasz się mądrze Brzmieć a jesteś zwyczajnym idiotą które jak się Wydaje ostatnie 10 lat spędził rzeczywiście w piwnicy odcięty od internetu i świata zewnętrznego. Jeśli nie rozumiesz że za wybitą szybę w jakiejś podrzędnej synagodze nie powinien przepraszać prezydent miasta to znaczy że ostro się przewróciłeś i nie miałeś na głowie kasku. xD xD xD xD xD xD
  • Odpowiedz