Wpis z mikrobloga

Na stacji kontroli pojazdów odmówili sprawdzenia amortyzatorów. Powiedzieli, że oni nie mogą tego robić, tylko mogą zrobić to w ramach przeglądu do dowodu rejestracyjnego... Pierwszy raz się spotykam z takim problemem. Oni maja faktycznie jakieś prawne zobowiązanie, że nie mogą innych rzeczy robić niż przeglądy?

#motoryzacja #samochody
  • 9
@marasgruszka: taa a jak na badaniach wychodzi, że coś do wymiany to się plują, że przed badanem technicznym należy sobie zrobić przegląd i doprowadzić auto do sprawności, a nie wykorzystywać do tego celu okresowe badanie techniczne :D
Rok temu, będąc na przeglądzie, przyjechał gość i diagnosta powiedział mu to samo - teraz diagnosta nie może sprawdzać na życzenie. Podobną sytuację miałem na kilku stacjach kontroli chcąc ustawić zbieżność, teraz już się tym nie zajmują. Zajechałem do dawnego Polmozbytu i gość pomiędzy przeglądami ustawił mi zbieżność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rok temu, będąc na przeglądzie, przyjechał gość i diagnosta powiedział mu to samo - teraz diagnosta nie może sprawdzać na życzenie. Podobną sytuację miałem na kilku stacjach kontroli chcąc ustawić zbieżność, teraz już się tym nie zajmują.


@stachuuuu12: Przecież to zakrawa na jakiś mało śmieszny żart
@Krzemol: Jak najbardziej... Z jednej strony przecież wszystko robimy z założenia po to, by poruszać się sprawnymi autami, a z drugiej nie ma możliwości ich diagnostyki. Wszystkie naprawy aut wykonuję sam (wyjątek stanowiło założenie LPG - wiadomo, homologacja), ale w warunkach garażowych nie ustawię prawidłowo zbieżności. Na kilkanaście punktów (warsztaty) nikt nie chciał zrobić tego na miejscu, a stacje kontroli, choć puste i z odpowiednim sprzętem, są zamknięte tylko dla przeglądów