Wpis z mikrobloga

  • 5301
Jako iż przyszła jesień robię #rozdajo miodu gryczanego słoik 1kg pic rel

Mam nadzieję że osłodzi komuś herbatkę , piwerko i jesienno-zimową depresję ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Sprzedaję wysyłkowo w słoikach 1kg
Gryka 30 zł
Rzepak kremowany 30 zł (zostało 20 słoików)
Rzepakowo wielokwiatowy 30 zł (zostało 60 słoików)

Przy pięciu słoikach darmowa wysyłka

Losowanie za pomocą #mirkorandom jutro o 13 chyba że obudzę się później to wtedy będzie później

#pszczelarstwo #gryczanylepszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
ak_kubel - Jako iż przyszła jesień robię #rozdajo miodu gryczanego słoik 1kg pic rel
...

źródło: comment_DXckSYaYzGcSfJT61m5rCnEZpRd22GBM.jpg

Pobierz
  • 151
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziki: dowiaduje się czy opłaca się brać od mirka czy nie lepiej po prostu podjechać gdzieś w okolicy po słoik i niestety ale opłaca mi się podjechać w okolicy co wysyłka 16zł słoik 30zł to łącznie 46zł dla mnie to normalna cena za słój miodu stacjonarnie. Co innego jakbym brał więcej i darmowa wysyłka byłaby ;] a tak to nah ...
  • Odpowiedz
@brian_de_rossali: wydaje mi sie to 80% gryki i 20% lipy bo trochę lip tam rosło wiec mogły jeszcze nosić z lipy ,jak dobra pogoda to w ciągu jednego dnia pszczoły taki słoik nazbierają jak zła to pół takiego słoika zjedzą ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie rozdzielam jeśli w okolicy pszczoły mają do dyspozycji ogromne pole gryki to wiadomo ze bedą tam latać
@Branco_Amigo: powinien
  • Odpowiedz
@PiotrusPan123: może i miód się nie zepsuje, ale często w miodach występują przetrwalniki bakterii wytwarzających jad kiełbasiany. Jedzenie miodu, który długo leżał, a co gorsza leżał w niewiadomo jakich warunkach to spore ryzyko. Byly kiedyś badania miodów z małych pasiek i obecność przetrwalnikow stwierdzono w okolo 20% próbek.

O ile w dobrze przechowywanym i dobrze spreparowanym miodzie ryzyko przekształcenia się przetrwalnikow w bakterie jest znikome, o tyle w miodach niewiadomego
  • Odpowiedz
  • 0
@kalesonn przeczytałem. I misiu to możesz zwracac się do swojej partnerki, nie do mnie. Nic ci do tego kto za ile sprzedaje miód. Takie farmazony brzmią jak pasta o licencji na chodzienie po bułki. Nie znasz? Wyguglaj. To o tobie, januszu.
  • Odpowiedz