Wpis z mikrobloga

troche xd ale pisze calkiem poważnie
tr dr chce kupic koze

zblizaja się urodziny mojego ojca xd a ja w lecie sobie wymyśliłem ze kupie mu koze albo kozła xd i teraz pytanko do was, trudno jest przezimować taka koze?:D w lecie miała by raj na działko-ranczu ale zimą pewnie z rodzicami w domu. Jakie koszty utrzymania no i przede wszystkim jak dbać o takiego futrzaka? chce kupić jeszcze młode :D zeby się dobrze z reszta zwierzaków zaaklimatyzowało. co musze wiedzieć o kozie zanim kupie jedną?xd

a sprawa druga, to znacie jakies spoko rasy? no i koza czy kozioł xd
#weterynaria #zwierzeta #rolnictwo #pytanie trochę srednio ale może ktoś ma pojęcie #ogrodnictwo
  • 14
@Trollusek: no musze się dowiedzieć jak wszystko znosza kozy i wtedy postaram sie odpowiednie warunki zapewnic, jakby jej nie przeszkadzal jakis chlod to juz 1 zimy dostanie swoj kwadrat na podworku a w lecie w kozim raju, a jak nie, no wlasnie a co jak nie?
@martwa_religia Po pierwsze i najważniejsze to nie kupuj kozła tylko kozę. Po drugie koza potrafi zeżreć wszystko z wyjątkiem prętów zbrojeniowych, chociaż nie jestem w 100% pewien czy i z tym sobie nie poradzi więc trzymanie jej w domu może sprawiać problem. Jeśli ci to w czymś pomoże to gdy byłem mały rodzice trzymali kozy i w zimie siedziały sobie na luzie w oborze gdzie było dosyć zimno. Temperatura jednak nie spadała
@martwa_religia: kozły sikają sobie na brodę, a później się tym smarują żeby przyciągnąć samice ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Raz nawet widziałam jak samiec robił sobie loda xD
I tak jak kolega pisze wyżej one wpieprzają wszystko. Jak takiej postawisz worek zboża to bedzie żarła aż albo wszystko zje albo padnie (worki też jedzą, trzeba uważać xD)
Skaczą, wdrapują się na drzewa, gryzą gałęzie, liście, jak jakies jabłko