Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lanekrasz: Może ci jednorazowo zmienią kwotę do zapłaty - konsultanci mają taką możliwość. W UE po wykorzystaniu całego pakietu są dwie opcje: albo masz włączony Bezpieczny Internet w UE i zapłacisz maksymalnie 50 zł za 1500 MB, albo nie masz i płacisz 0.03 zł za 1 MB.
  • Odpowiedz
@lanekrasz: Popełniłam kiedyś podobny błąd. Niby wiem że Szwajcaria nie jest w Unii, ale dobrych parę godzin po przylocie przyszedł sms, że rozmowy w UE kosztują ileś tam (to były jakieś grosze), więc stwierdziłam, że może i Szwajcaria nie w Unii, ale zasady obowiązują podobne. Przecież nie dostawałabym takiego sms-a. Guzik, naliczyło mi chory hajs za krótką rozmowę.
  • Odpowiedz
@lanekrasz: zapłać i olej, za jakiś czas nie będziesz pamiętał a teraz tylko sie niepotrzebnie stresujesz. Ciesz sie ze kaganiec założyli na sensowna kwotę a nie jakieś 20k


@bizn: Ten "kaganiec" został wprowadzony przez EU i jest nakładany obowiązkowo każdemu do kwoty (chyba) 60 euro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fenrirr: @lanekrasz: źródło to jakieś pleje czy inne cholery. Od lipca, wszyscy operatorzy stosują dopłaty w UE. Zwykle dają jakiś niewielki limit rzędu 500 MB za darmo.
Orange nie daje żadnego limitu w ofercie na kartę, ale w zamian na abonament, nie zmieniło zasad, więc żadnych dopłat nie ma.

@lanekrasz: limit internetu w UE obowiązuje w krajach, które zastosowały rozporządzenie w kwestii roamingu czyli Unii Europejskiej i Europejskim Obszarze
  • Odpowiedz
@BaRi: Cienka ofertę masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Welkom in Albanie. Fijne reis gehad? Met uw Enterprise Mobile abonnement kunt u onbeperkt bellen en sms'en in de Voordeellanden. Mobiel internet kost 0,50 per 50MB. Uw datalimiet staat op 50 euro excl. BTW. Bellen naar het EU alarmnummer 112 is altijd gratis. Kijk voor meer info op vodafone.nl/zakelijkinternationaal of bel gratis de klantenservice op +31 (0) - 6
  • Odpowiedz
  • 0
@wfm125m Orange we wszystkich chyba taryfach ma taka stawkę do Albanii, na mapie widnieje jako strefa druga. Naszczescie byłem obok Korfu więc jechałem na nadajnikach greckich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pomarancza_testovirona: u każdego polskiego operatora tak jest. Za granicą możesz korzystać tylko z tych pakietów internetowych, za które zapłaciłes, zgodnie z przelicznikiem 5 zł to około 330 MB. Ponadto, u każdego operatora dostajesz okolo 500 MB limitu za darmo, a później dopłacasz. W Orange na kartę tego darmowego limitu nie ma - dopłacasz od razu. W Orange na abonament, nie ma dopłat, a limit darmowy wynosi co najmniej 2 GB

To
  • Odpowiedz
Ogólnie to jedna z fajniejszych lekcji czemu EU ułatwia życie xd


@vind: I przy okazji ogłupia. Koleś usłyszał że UE cośtam cośtam i wszędzie tanio i już nie musi się interesować co to jest roaming ale niestety nawet nie wie gdzie się zaczyna i kończy UE. Wyjedzie na wakacje gdzieś dalej to zupełnie nie będzie wiedział co ma począć ;)
  • Odpowiedz