Wpis z mikrobloga

Tobie sie wydaje, ale ludzie u nas tez zabijaja z broni palnej (chyba nie wierzysz, ze nikt nie ginie z broni palnej w Polsce), nie ma takiej biedy jak np. w Brazylii gdzie ludzie nie dostaja zasilkow takich ja nieroby tutaj. Dostepnosc broni tez tutaj gra dużą rolę, ale niie taka jak ci sie wydaje bo chodzi o to ze na czarnym rynku w Brazylli duzo latwiej o nia niz w Polsce(
  • Odpowiedz
@animiesiewaz: Wydaje mi się że za przekazanie genów odpowiada popęd seksualny, natomiast instynkt samozachowawczy ma nas uchronić przede wszystkim przed utratą naszego życia, bowiem najwięcej naszych genów jest w nas samych a w potomstwie tylko 50%.
  • Odpowiedz
no, wiedziała jak zareagować


@Miglancu: na tym polega różnica wyszkolenia funkcjonariuszy w brazylii, a tymi u nas.
Tam szkolą ich do bezpośredniego użycia broni w przypadku zagrożenia życia, a u nas straszą paragrafami. Jestem pewien, że nie zawahałbyś się gdyby chodziło o życie twoje lub twoich bliskich.

Bo sytuacja miała miejsce
  • Odpowiedz
@Pafnucek: w odpowiedzialność, wiedzę i umiejętności absolutnie nie wątpię.
Wątpię natomiast w ludzką psychikę, gdzie wyciągnąć spluwę w takiej sytuacji to nie lada wyczyn. A kolejny to przemóc się i mimo wszystko oddać celny strzał do człowieka.

@OS7RY: ok
  • Odpowiedz
@psychotron: chodzi o przedłużenie gatunku, nigdy nie przekażesz dalej więcej niż 50% swoich genów ;D to jest dylemat czy ratować siebie jak się jest płodnym i można zrobić drugie dziecko, czy ratować to zrobione, bo włożyło się już dużo energii w niego.
  • Odpowiedz