Wpis z mikrobloga

Mala ciekawostka i pytanie.
Zmienili mi w firmie wniosek urlopowy. Z normalnego gdzie pisales jaki(nz/wypoczynkowy/bezplatny itd) na jakis strasznie... dziwny.
Musze podac na CO wykorzystuje urlop i zalatwic stosowne dowody potwierdzajace go o.O
Przykladowo - jesli wzialbym dzien wolnego na zalatwienie spraw w urzedzie musze dostarczyc kwit z urzedu jako potwierdzenie.
W uwagach dolaczone jest cos takiego.
"W przypadku nie dolaczenia stosownych dowodow pracodawca moze potraktowac dni nieobecnosci jako nieusprawiedliwione, co w przypadku notorycznosci czyny moze byc przyczyna do rozwiazania umowy o prace bez wypowiedzienia"

1. Jest to w ogole legalne?
2. Ktos sie kiedys z czyms takim spotkal?

Generalnie nie planuje sie spowiadac nikomu na co biore urlop. Predzej wypowiem umowe ;)
Chociaz ciekawi mnie
3. Czy jesli napisze ze jade ruchac dziwki na ukraine bedzie to stosowny powod? Bo taki w razie potrzeby wstawie.
#prawo #prawopracy #pracbaza
  • 17
@NexciaK: z tymi dziwkami xd
Moze nie pomoże ale ja raz jak brałem wolne na pogrzeb to kazali mi przyniesc akt zgonu zeby potwierdzic, ze bylem na pogrzebie xd kierowniczce powiedzialem ze ich #!$%@?ło chyba i sprawa jakoś sie rozeszła.
Musze podac na CO wykorzystuje urlop i zalatwic stosowne dowody potwierdzajace go o.O


@NexciaK: WTF są określone rodzaje urlopu i tyle, jak spełniasz warunki by dostać to się nie tłumaczysz po urlopie jak go wykorzystałeś.
@Triplesix: @chudziutki: Wlasnie kwestia ze calkiem duza firma(chyba 400 osob+), gdzie praca jest ciekawa, pensja niezla i ogolne warunki bardzo przyzwoite.
I do niedawna bylo wszystko normalnie tj zwykly wniosek o dni wolne, czyli jakie dni, z jakiego urlopu i reszta tych #!$%@?.
Dopiero od chyba dwoch tygodni to ponoc obowiazuje.

@Sramnapsajakgorucham: Planuje tak napisac, najwyzej sie rozejdziemy i pojde do konkurencji. Mi nie robi roznicy kto mi placi.
@Sabr: Kurde, ale kusi mnie wyslanie tego z dziwkami na ukrainie i zalaczenie jako dowodu biletu ;x
We wrocku napewno znajde jakos cos taniego/jakiegos ukrainca ktory mi taki odsprzeda ;p
@Sramnapsajakgorucham:

Moze nie pomoże ale ja raz jak brałem wolne na pogrzeb to kazali mi przyniesc akt zgonu zeby potwierdzic, ze bylem na pogrzebie xd kierowniczce powiedzialem ze ich #!$%@?ło chyba i sprawa jakoś sie rozeszła.

Rozeszła się tak, że zeszło ci z urlopu wypoczynkowego. A o odpis aktu zgonu prosili cię, bo najpewniej przysługiwał ci urlop okolicznościowy, więc #!$%@?łeś z deka.
@Sramnapsajakgorucham nie wiem czy na wujka by przysługiwał urlop okolicznościowy, ale w przypadku pogrzebu kogoś z najbliższej rodziny typu rodzice/dziadkowie/rodzenstwo masz 1-2dni urlopu okolicznościowego i wtedy potrzebny jest akt zgonu żeby ci go "zaliczyli"