Wpis z mikrobloga

Według badań wykluczono u mojego 14 letniego kundelka ropomacicze, i wyrok brzmi nadnercze/zespół cushinga.
Jak na swój wiek trzyma się bdb - nerki zdrowe, białe ząbki, brak cukrzycy.
Za to bardzo dużo pije, bardzo dużo je, na spacerze często oddaje mocz, kilka razy zdarzyło jej się nawet w domu. Oprócz tego ciężko oddycha, ma powiększony brzuch i czasem traci równowagę np podczas wskakiwania na murek.
Czy ktoś z was miał już z tą chorobą doczynienia i powie mi, jak to wygląda z pierwszej ręki? Podobno jedyną formą leczenia są tabletki Vetoryl, pies nie czuje się po tym otępiony? Za wszelką cenę chcę jej pomóc jak najbardziej, ale nie chce też, żeby kiedyś cierpiała. Koszt 30 tabletek to bliżej 200 czy 300 PLN? Poprawa jest zauważalna, pies "odżywa"?

#weterynarz #weterynaria #psy #pies #pomocy #zdrowie #medycyna
  • 26
@Adziorroo: znajdź dermatologa, nawet na guglach, umówi sie i pojedź z wynikami, bez kundla.
Anonek z neta przecież nie znajdzie za Ciebie ulotki Vetorylu i nie przeliczy, że dawka początkowa leku
3-6mg/kg masy ciała dla 13k kilowego psa to 39-78mg. Anonkowi w necie nóż się w kieszeni nie otworzy za profilaktyczne stosowanie Vetorylu.
@Strahl: różnice gatunkowe poziomu kortyzolu. Co jest normą u człowieka, nie musi być normą u psa, kota
@deptacz_gnoju: O, takie rzeczy dobrze wiedzieć. Ludzcy radiolodzy tez grzebią w różnych dziwnych miejscach, ale zazwyczaj przy akompaniamencie promieniowania i rurek, protez i dziwnych napromieniowanych rzeczy wtykanych w najróżniejsze otwory. :)
@Strahl: w witryniarni skopia służy głownie do zakładania stentu, nastawiania złamań i ew. kontroli pracy przełyku - nie ma komu płacić za interwencjonistów radiologicznych.
Oczywiście w Rajchu może jest lepiej.
@Adziorroo to chyba Łódź Bałuty. Krew może pobrać pijany technik i wysłać do jednego z kilkunastu laboratoriów weterynaryjnych, posiadajhących zwalidowane metody oznaczania i odpowiednie zakresy norm referencyjnych. Jeśli trafiłeś na takich "szpeców" co nawet tego nie ogarniają, to źle trafiłeś.