Wpis z mikrobloga

@Cisi: chcę wierzyć, że gdyby powstał analogiczny film np. o LGBTQIA kondensujący wszelkie złe stereotypy na temat tej społeczności, to spotkałby się z tolerancyjnym przyjęciem, osoby które by szkalował uderzyłyby się w piersi nawet jeśli same nie gwałcą dzieci ani nie roznoszą HIV, a to wszystko w duchu afirmacji wolności artystycznego wyrazu.

Juzef - @Cisi: chcę wierzyć, że gdyby powstał analogiczny film np. o LGBTQIA kondensu...

źródło: comment_aZjCUPMivg746VKhghLobRzS0cZpFBg0.jpg

Pobierz
@Juzef ależ ja nie uważam że każdy ksiądz to gwałciciel, oszust i wszystko co najgorsze
Sam znam kilku normalnych księży, jestem ateista i nie mamy ze sobą nawzajem problemów.
Wręcz przeciwnie, umiemy porozmawiać gdy jest okazja, i nie szkalujemy się nawzajem
Film Smarzowskiego to tylko film, nie musi być w pełni prawdziwy, i kogoś kto uważa go za samą prawde- no cóż, powiem że uważam za niezbyt bystrego
Oczywiście że nie można
Film Smarzowskiego to tylko film, nie musi być w pełni prawdziwy, i kogoś kto uważa go za samą prawde- no cóż, powiem że uważam za niezbyt bystrego


@Cisi: film (z tego co mówią + z poprzednich dzieł tego reżysera) przedstawia obraz jednoznacznie negatywny, w sposób wyolbrzymiony. Odbiorca nieznający rzeczywistości i niemający z nią porównania, może nawet nieświadomie utrwalić sobie ten negatywny obraz, przynajmniej częściowo, jako punkt odniesienia na przyszłość.

Jeśli w
@Juzef no cóż, od widza wymaga się myślenia
Nie od dziś filmy przedstawiają przerysowana rzeczywistosc
Przypominam tylko, że po pokazie Wołynia byl ogromny kwik narodowców o tym żeby zabijać Ukraińców, a teraz ludzi dziwi że nakręcono film w tym samym tonie o księżach
Film to film, nie będzie prawdziwy na 100% i należy korzystać też z innych źródeł
@europa ja ostatnio się spotkałem z osobą która święcie w to wierzyła że Hitler nie wiedział o holokauście
Ofc było to połączone z tym, że Ukraińcy kradną nam pracę jednocześnie żyjąc na zasiłku, polska jest święta i potężna, a żydzi spiskują
Ps babcia mojej różowej (na szczęście nie mamy z nią kontaktu) wierzy w gejowskie państwo podziemne, którego członkowie przez studzienki kanalizacyjne zaglądają mężczyznom do nogawek(nie, to nie jest żart)