Wpis z mikrobloga

@Helsantonio_Montes:

mnie to bardziej niepokoi, że dla kogoś chory psychicznie człowiek może być jakiś autorytetem...

zaburzenia psychiczne to często straszna rzecz, ale uwaga - wcale nie czyni to z kogoś gorszego człowieka, ba - leczenie się psychiatrycznie wcale nie zmniejsza zdolności poznawczych, gdybym był jeszcze bardziej złośliwy to napisałbym że mam nadzieję że plusujący ten wysryw zachorują psychicznie i będą mieli zrewidowac swoje idiotyczne poglądy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anal_gazy: jest zbiorową halucynacją, do choroby psychicznej niedaleko ¯\_(ツ)_/¯
Poza tym wiara i religia to nie to samo. Akurat o ludziach dających się w manipulować w religię, owszem, mam złe zdanie.
@waldenstrom zależy jeszcze od rodzaju tej choroby, jeżeli chorujący słyszy cos czego nie ma, znaczy słyszy dźwięki które są w głowie poza głową, gdzie staje się agresywny dla innych, myślę że to mocno dyskrydytuje te osobę jako autorytet. Przykładowo jakiś chory psychicznie gość słyszał w piosenkach pantery że się z niego naśmiewają, poszedł na ich koncert i zastrzelił Dimebaga gitarzyste - jeżeli taki osobnik ma mi mówić co jest dobre, a co
@Grabek_zielonka: nie, po to ty jesteś
@szpongiel: halucynacje to zaburzenia sensoryczne, religia stałaby najbliżej urojen, ale w ich definicji jest (nie pamiętam słowo w słowo) że nie może być to powszechnie akceptowane w danej kulturze więc w pełni obiektywnie wiary nie da się zakwalifikować do żadnego zaburzenia psychicznego

@Helsantonio_Montes:

Ale są różne choroby psychiczne jak depresja czy homoseksualizm

homoseksualizm to nie choroba psychiczna, może przestań się wypowiadać na tematy
@KochanekAdmina:
Służba zdrowia w Polsce jest niedofinansowana, psychiatrów jest mało i są przeciążeni, był o tym kiedyś wpis. A ty sprowadzasz ten ogromny problem do twojej popieprzonej wojenki neuropo - konserwowej.
WHAT DE FUUK?!
Czym jeszcze ci zawinią prawaki, susza, powódź, smog, czy to, że sie potknąłeś i wpadłeś w kałużę??

Chciałbym móc dodać na czarną każdego kto zaplusował twój koment, każdego kto dał plusa OPowi... KAŻDEGO kto obserwuje i taguje
@Grabek_zielonka: nie, nie wyjmę bo tego typu wyśmiewanie wprost zwiększa śmiertelność zaburzeń psychicznych, fajne uczucie? że twoje bieda śmieszki się przyczyniają do śmierci innych osób? to nie jest edgy czarny humor gdzie jedyna szkoda to obrażenie innych, to jest #!$%@? które ma przełożenie na śmiertelność
halucynacje to zaburzenia sensoryczne, religia stałaby najbliżej urojen, ale w ich definicji jest (nie pamiętam słowo w słowo) że nie może być to powszechnie akceptowane w danej kulturze więc w pełni obiektywnie wiary nie da się zakwalifikować do żadnego zaburzenia psychicznego

@waldenstrom: dzięki za rzeczową analizę. Niech będzie, że urojenia. Dość to swoją drogą zabawne, że granicy między urojeniem, a "prawdą" świadczy jedynie liczba ludzi mu ulegających. Bardzo to wszystko umowne...