Wpis z mikrobloga

@yeloneck: Popatrz na reddicie travel/expat jakie ubezpieczenia pogranicznicy uznają za koszerne, tan jest mnóstwo wiedzy na temat tego co zrobić, żeby zadowolić border agency :) Nie ma absolutnie znaczenia to, czy ubezpieczenie Ci coś da, tylko czy firma jest dostatecznie poważana w Kanadzie żeby przez 15 sekund ktoś na granicy stwiedził, że jest legitne. Jak we wszystkich krajach pięciorga oczu:)
@yeloneck: A poza tą polisą, masz solidny argument za tym, że nie zostaniesz tam jako nielegalny imigrant? I rzeczywiście, Reddit przoduje w poradach dla mieszkańców USA, bo tam albo jest Amerykanin, albo jakiś typ z Nigerii który rozważa, dlaczego nie dostał wizy po przedstawieniu lewych dokumentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A poza tą polisą, masz solidny argument za tym, że nie zostaniesz tam jako nielegalny imigrant?


@kyaroru: mam wizę pracowniczą, więc powinno wystarczyć. W każdym razie szukam czegoś w miarę realnego, nie ubezpieczenia za 14.000 zł/rok xD
A jaka prowincja? Bo w Albercie na przykład jak możesz pracować, to oni Cie sami ubezpieczają, dostajesz SIN-a, Alberta Health Card i podstawową opiekę zdrowotną masz zapewnioną.
Naprawdę dobra rada: zrób/sprawdź sobie tylko zęby w Polsce przed wyjazdem, bo jak zobaczysz tu ceny u dentysty to padniesz. Jakość też nie powala.
To jak musisz miec cokolwiek, to ta planeta młodych chyba najlepiej sie opłaca. Bo jak zachorujesz, to pewnie i tak uzyjesz wtedy ubezpieczenia Alberty (nie robia z niczym problemow, zawsze wszystko bylo spoko jak korzystalem)
PS. Calgary?
@yeloneck: tak jak pisali wyżej, planeta młodych jest ok na przyjazd do Kanady. Po przylocie i wyrobieniu SIN od razu zaaplikuj o albera health card (jest bezpłatna). Skoro będziesz na wizie pracowniczej dowiedz się u swojego pracodawcy czy o nie zapewnia ubezpieczenia medycznego i innych 'benefitow' dla Ciebie i Twojej rodziny. U mnie po 3 miesiącach pracy dostałem pełny pakiet ubezpieczenia z dentystą, masażami, fizjoterapią itp., oraz mnóstwem $ do wydania