Wpis z mikrobloga

Mireczki zaczynam swoją przygodę z metodą, trochę łowiłem już wczoraj ale bez skutku... Czy byłby ktoś tak miły i odpowiedział mi na pytania z własnego doświadczenia bądź z innego pewnego źródła?
- Jaki pellet używasz? (rozmiar oraz smak i na jakie ryby)
- Jaką zanętę/mały pellecik czy jak to się zwie używasz :D?
- Jaką żyłkę stosujesz na przypon?
- Jakiej wielkości haczyk stosujesz?

Bardzo dziękuję za pomoc :)
#wedkarstwo
  • 11
@kkk240: Trochę łowiłem na metodę.

Polecam zacząć od gotowców trapera - u mnie truskawa/orzech tygrysi robiły swoje w ciepłe dni, na przynęte dumbelsy halibut albo pelet halibut i co 10 minut coś na haku było. Polecam te gotowce bo są wygodne i u mnie się sprawdziły.

Zasada prosta:
- nie skubie - zła zanęta
- skubie ale się nie zacina - zła przynęta

Kupiłbym na Twoim miejscu jakieś słodkie trapera i
@McRancor: A mieszałeś kiedyś jakieś zanęty? bo mam wędkarski w którym można na kilogramy kupić i myślałem o mieszankach - naoglądałem się Stacha jak łowi na YT jest niesamowity i łowi na jakąś mieszankę ale nie chce zdradzić jaką :D
@kkk240: bazujesz na pelecie 2mm Coppens i w swoich wariacjach dodajesz inny słodki czy smierdzący.
przypon startowy zyłka 020 haczyk nr 14 z gumką lub pushstopem.
możesz używać zanęt z mączkami rybnymi
podstawowe przynęty kukurydza biały robak i pelet typu feed rozmiar 6-12 mm
@kkk240: Nie widziałem sensu. Z tym że jestem mocno weekendowym wędkarzem z bardzo ograniczonym czasem, jak mnie najdzie to idę do sklepu, kupuje dwa różne gotowce i idę z tym nad wodę, nie chce mi się babrać w wymyślanie bo często się to kończy tak że zanim opanuję technikę na dane warunki (początek lata, koniec lata, babie lato itp.) to już mi się zmieniają upodobania ryb i trzeba kombinować od nowa.
@kkk240 A ja polecę po swojemu, 10x więcej bran ale ryby przeważnie mniejsze, chodź nie zawsze ;)

Jako zanete używam traper na wody stojące 2.5kg kosztuje parę zł. Do tego puszka kukurydzy. Namaczam żeby się kleiło ale żeby przy ściskaniu nie wychodziła woda. Używam proffes pellet 8mm. U mnie mega jest czosnek z chili i wątroba. Czasami też 12mm ryby od meusa. Przypony gotowe z hakami od 10 do mniejszych, ale tylko
źródło: comment_dtHrQ2dEKO9Slom735dQvlJZ9GfC91qr.jpg
@kkk240

Pellet do podajnika 2 mm skretting / coppens. Przypon 10 - 15 cm na żyłce 0.19/0.17 z gumką push stopem hak 10 - 14 w zależności od wielkości przynęty. Przynęty wielkość 6-12 mm kulki / dumbelsy / kukurydza konserwowa. Najlepiej mieć coś słodkiego i tzw smierdziele o różnych kolorach żeby w razie w zaglowac przynęta. Z zanet to tylko na bazie maczek rybnych polecam Sonubaits match method mix.
@Scutacarus: generalnie pzw ale zawody mam na jeziorze które zostało po wydobyciu kruszywa i jest bardzo mocno pompowane sztucznie karpiem, amurem, karasiem i troszkę leszcza więc prawie jak komercyjne :D