Wpis z mikrobloga

#programowanie #python
Tydzień temu zaczałem nauke pythona. Do tego momentu wszystko rozumiałem, napisałem nawet prosty kalkulator, aż doszedłem do nich. Klasy. Za nic tego nie rozumiem, nie potrafię pojąć co sie z tym robi i jak je się tworzy. Przejrzałem większość poradników na ten temat. Umiem tylko napisać klasę bez funkcji, z samym "print" i wtedy to z niej wywołać. Ale żeby pisac w klasie te obiekty, definiować, instancje robić itd - nic a nic nie rozumiem, null. Ma ktoś jakiś poradnik gdzie jest wszystko objaśnione, razem z definicjami itd bez języka fachowców?
  • 13
@jozemjo: Możesz myśleć o klasach jak o opisie. Wyobraź sobie, że masz klocek Lego o jakiś właściwościach (długość, szerokość, grubość, kolor etc.). Klasa w tym przypadku będzie pewnym abstrakcyjnym opisem, pewną recepturą opisującą to w jaki sposób klocek ma działać i wyglądać. Operując na samej klasie nic nie zrobisz, ale tworząc instancję klasy, czyli fizyczny klocek możesz wywoływać na nim operacje, które określiłeś w jego opisie - czyli klasie.
Można też