Wpis z mikrobloga

#fizjoterapia #mikrokoksy

Tak mnie przekrzywilo dzisiaj przy przysiadach. Jakos w 3 serii, ledwo co wstalem. Dorobilem jeszcze na #!$%@? jakieś ćwiczenia ale na siedząco bo nie mogłem się wyprostować. Ledwo co zszedlem po schodach a tu jeszcze rowerem do domu musiałem dojechać ale o dziwo było ok bo nie bylem wyprostowany. Takie uczucie jakby dysk sie przemiescil?

Parę razy mi się to zdążyło przy zwykłych czynnościach w domu ale teraz to już masakra. Mam tak zpompowany odcinek ledzwiowy ze az sie ciezko oddycha :/ Mam wizyte fizjo w nastepnym miesiacu akurat lece do Polski (uk here) ale tak czy siak zastanawiam sie w czym jest problem? Nie mam pracy siedzącej. Jedynie przy kompie po pracy siedzę ale to z 3 godziny z przerwami.

Na zdjeciu staram sie stac prosto ale jak widac przekrzywiony jestem na jedna strone
johnmorra - #fizjoterapia #mikrokoksy

Tak mnie przekrzywilo dzisiaj przy przysiada...

źródło: comment_tfnPxAppDTKXqvSxNF7hCwfD3Ajk9LtT.jpg

Pobierz
  • 16
@johnmorra: Jak wracasz do pozycji ,,naturalnej" wyprostowanej jak się czujesz?
Jak się czujesz kiedy chodzisz / stoisz / siedzisz / leżysz?

Skoro tak już miałeś, prawdopodobnie wróci to do normy za kilka dni, tylko nie siedź, ruszaj się, spaceruj.
Jeśli ból będzie utrzymywał się na bardzo wysokim poziomie przez +3 dni warto by zerknął na to lekarz, obecnie wygląda to na zwykły stan zapalny wywołany zbyt dużym wysiłkiem, a później jeszcze
  • 0
@mateusz_strongway z godziny na godzine jest lepiej, juz w miare moge chodzic ale nadal jestem kopniety w jedna strone i to mocno. Nadal czuje spory dyskomfort przy wyproscie.

Jak pisalem mam wizyte u fizjo i jesli mam jakas wade postawy to bede musial wprowadzic cwiczenia do treningu. Postaram sie rowniez zrobic przeswietlenie w tym czasie.
@johnmorra: mam to samo. Doktor powiedział mi że mam lumbago. Wiem że śmiesznie to brzmi. Co jakiś czas jestem taki wykrzywiony. Dlatego na siłowni nie mogę robić martwego, przysiadu ani wiosłowań. Ogólnie lipa, ale jakoś sobie dopasowałem trening i idzie :-) Tak czy siak powinieneś iść do lekarza żeby to zobaczył.
Wstać to wstaniesz... Prawdopodobnie jest u Ciebie tzw. shift miednicy. Mięśnie przekregoslupowe reagują często nagłym "spięciem" na skutek nieprawidłowego obciążenia lub zbyt gwałtownie wykonanej czynności. Trzymają tak twój kręgosłup w ryzach jest to swego rodzaju reakcja obronna. Leć szybko do fizjo i niech załatwia sprawie. Im dłużej będziesz czekał tym bardziej cię powykreca
@cziki_cziki: Mirku a czy to nie oznacza praktycznie pewnego problemu z kręgami kręgosłupa? Czytałem w necie że ciało ucieka w ten sposób z bólem od nerwu żeby go nie podraznic